Kultura

Krótko i na temat, czyli trzy pytania do…

Rozsławiamy Gorzów przez taniec, z Pauliną Przybysz – nauczycielem tańca Zespołu Artystycznego „Buziaki” rozmawia Ryszard Waldun

Od kiedy funkcjonujecie i ilu jest członków w zespole?
Zespół został założony w 1979 roku przez panią Izabellę Szafrańską. Aktualnie w naszym zespole jest prawie 250 młodych tancerzy.
Jak wygląda zespół jeżeli chodzi o wiek tancerzy, bo są różne pokolenia?
To prawda, zespół to tancerze w różnym wieku, mamy grupę 3-4 latków, ale także dziewczyny z klas maturalnych. Większość z tych grup koncertuje. Przyznam,że zarówno ja, jak i moje koleżanki instruktorki, też kiedyś byłyśmy członkiniami zespołu, a teraz swoją wiedzę taneczną i pasję przekazujemy młodszym.
Niestety, na tą chwilę nie prowadzimy naboru do zespołu.
Przez cały czas trwają próby do wielkiego widowiska tanecznego. Kiedy i gdzie będzie można oklaskiwać efekty waszej pracy?
Widowisko taneczne Zespołu artystycznego „Buziaki” pod nazwą ”ALE ODLOT” obędzie się 4 i 5 marca w Teatrze im. Juliusza Osterwy, i w piątek 4 marca od godziny 18.00, a w sobotę 5 marca planujemy dwa koncerty, o godzinie 14.00 i 17.00. Bilety dostępne są w teatrze, a wszelkie informacje jak je zdobyć dostępne są na stronie internetowej zespołu.
Dziękuję za rozmowę i do zobaczenia na widowisku.

Inne z sekcji 

Ekspresja Seniorów

Coroczne świętowanie Międzynarodowego Dnia Kobiet stało się już tradycją dla okazania szacunku i uznania jaką odgrywają kobiety w rozwoju cywilizacyjnym naszej planety. Kobiety stanowią prawie 50% populacji na świecie, co może przekładać się na ich znaczący wkład w budowanie jedności społecznej. Toteż bohaterkami mojego artykułu będą współczesne nam kobiety.

Jubileusz w stylu retro

W wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie odbyło się  spotkanie  jubileuszowe gorzowskiej kapeli ” Retro”. Członkowie kapeli podkreślają, że  25 lat szybko minęło. Dzisiejszy koncert jubileuszowy poświęcony był Ani Stawskiej, która  była  wokalistką Kapeli „Retro”, ale  przegrała  walkę z chorobą  i niedawno zmarła. Katarzyna Miczał, która wraz z zespołem  wystąpiła w trakcie  uroczystości, wspomina […]