Kultura

Jubileusz w stylu retro

W wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie odbyło się  spotkanie  jubileuszowe gorzowskiej kapeli ” Retro”.
Członkowie kapeli podkreślają, że  25 lat szybko minęło. Dzisiejszy koncert jubileuszowy poświęcony był Ani Stawskiej, która  była  wokalistką Kapeli „Retro”, ale  przegrała  walkę z chorobą  i niedawno zmarła.
Katarzyna Miczał, która wraz z zespołem  wystąpiła w trakcie  uroczystości, wspomina ze łzami w oczach występy z Anią i nie  może  pogodzić się  z faktem, że  jej przyjaciółka nie  doczekała jubileuszu.
Kapelę  oklaskiwali fani z Gorzowa, a także  z Kostrzyna nad Odrą i innych miejscowości,którzy  przyjechali  z życzeniami dalszych sukcesów scenicznych oraz wszelkiej pomyślności na kolejne lata pracy twórczej.
Obecny na koncercie  jubileuszowym Jan Kaczanowski przewodniczący rady miasta powiedział  mi,że Kapela ” Retro” jest  jedną  z wizytówek miasta, a przez swoje występy promują Gorzów  w innych miejscach.

Inne z sekcji 

Nowy spektakl żarskiego kabaretu

Kabaret literacki „Oj, Tam! Oj, Tam!” działający przy Żarskim Domu Kultury po przerwie spowodowanej pandemią wznawia swoja działalność i zaprasza na spektakl „Szejk szuka żony”.

Pokaż na zdjęciach, co ciekawego zauważyłeś jadąc rowerem

Gorzowski Związek Niepełnosprawnych „Start”, zachęca do udziału w konkursie fotograficznym.