Kultura

Jubileusz w stylu retro

W wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie odbyło się  spotkanie  jubileuszowe gorzowskiej kapeli ” Retro”.
Członkowie kapeli podkreślają, że  25 lat szybko minęło. Dzisiejszy koncert jubileuszowy poświęcony był Ani Stawskiej, która  była  wokalistką Kapeli „Retro”, ale  przegrała  walkę z chorobą  i niedawno zmarła.
Katarzyna Miczał, która wraz z zespołem  wystąpiła w trakcie  uroczystości, wspomina ze łzami w oczach występy z Anią i nie  może  pogodzić się  z faktem, że  jej przyjaciółka nie  doczekała jubileuszu.
Kapelę  oklaskiwali fani z Gorzowa, a także  z Kostrzyna nad Odrą i innych miejscowości,którzy  przyjechali  z życzeniami dalszych sukcesów scenicznych oraz wszelkiej pomyślności na kolejne lata pracy twórczej.
Obecny na koncercie  jubileuszowym Jan Kaczanowski przewodniczący rady miasta powiedział  mi,że Kapela ” Retro” jest  jedną  z wizytówek miasta, a przez swoje występy promują Gorzów  w innych miejscach.

Inne z sekcji 

Ekspresja Seniorów

Coroczne świętowanie Międzynarodowego Dnia Kobiet stało się już tradycją dla okazania szacunku i uznania jaką odgrywają kobiety w rozwoju cywilizacyjnym naszej planety. Kobiety stanowią prawie 50% populacji na świecie, co może przekładać się na ich znaczący wkład w budowanie jedności społecznej. Toteż bohaterkami mojego artykułu będą współczesne nam kobiety.

Nowy spektakl żarskiego kabaretu

Kabaret literacki „Oj, Tam! Oj, Tam!” działający przy Żarskim Domu Kultury po przerwie spowodowanej pandemią wznawia swoja działalność i zaprasza na spektakl „Szejk szuka żony”.