Kultura

Pro Arte 2019

Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze zaprasza na Finał Wojewódzki Lubuskich Spotkań Jasełkowych 2019, który odbędzie się 30 stycznia 2019r. (środa) o godzinie 10:00 w Lubuskim Teatrze im. Leona Kruczkowskiego w Zielonej Górze.

Lubuskie Spotkania Jasełkowe stanowią część Programu Promocji Twórczości Dzieci i Młodzieży PRO ARTE 2019 Regionalnego Centrum Animacji Kultury.

Inne z sekcji 

Ekspresja Seniorów

Coroczne świętowanie Międzynarodowego Dnia Kobiet stało się już tradycją dla okazania szacunku i uznania jaką odgrywają kobiety w rozwoju cywilizacyjnym naszej planety. Kobiety stanowią prawie 50% populacji na świecie, co może przekładać się na ich znaczący wkład w budowanie jedności społecznej. Toteż bohaterkami mojego artykułu będą współczesne nam kobiety.

Jubileusz w stylu retro

W wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie odbyło się  spotkanie  jubileuszowe gorzowskiej kapeli ” Retro”. Członkowie kapeli podkreślają, że  25 lat szybko minęło. Dzisiejszy koncert jubileuszowy poświęcony był Ani Stawskiej, która  była  wokalistką Kapeli „Retro”, ale  przegrała  walkę z chorobą  i niedawno zmarła. Katarzyna Miczał, która wraz z zespołem  wystąpiła w trakcie  uroczystości, wspomina […]