Kultura

Odra jest kobietą

8 marca 2019 roku o godzinie 17:00 w pałacu w Starym Kisielinie odbędzie się wernisaż prac. ?Pejzaże znad Odry? to tytuł zbiorowej wystawy, na której podziwiać będzie można piękno natury, uwiecznione na płótnach przez artystów.
Odbędzie się również projekcja filmu pt. ?Serce za rzekę? autorstwa Doroty Zyń-Horbaczewskiej i Artura Wiszniewskiego z lubuskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Nie zabraknie lokalnych akcentów ? próbki swoich prac zaprezentują mieszkańcy Starego Kisielina ? Lidia Kostecka oraz Paweł Mazur, zaś Zdzisław Ludwiczak wyrecytuje wiersz napisany specjalnie dla pań z okazji ich święta. Kuratorem wernisażu jest malarka Lena Kot.
Wśród około 40 prac będzie można podziwiać obrazy artystów amatorów między innymi swe obrazy zaprezentuje krośnieńska artystka Małgorzata Opara bohaterka prezentowanego filmu. Organizatorem wernisażu jest Zielonogórski Ośrodek Kultury ? filia Stary Kisielin. W organizację imprezy włączyła się nowo wybrana Rada Sołecka Starego Kisielina, przy wydatnej pomocy Towarzystwa Miłośników Ziemi Krośnieńskiej.
Serdecznie zapraszamy na fascynującą podróż lubuskimi brzegami Odry i na artystyczną ucztę do Filii Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w Starym Kisielinie.

Inne z sekcji 

Jubileusz w stylu retro

W wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie odbyło się  spotkanie  jubileuszowe gorzowskiej kapeli ” Retro”. Członkowie kapeli podkreślają, że  25 lat szybko minęło. Dzisiejszy koncert jubileuszowy poświęcony był Ani Stawskiej, która  była  wokalistką Kapeli „Retro”, ale  przegrała  walkę z chorobą  i niedawno zmarła. Katarzyna Miczał, która wraz z zespołem  wystąpiła w trakcie  uroczystości, wspomina […]

Nowy spektakl żarskiego kabaretu

Kabaret literacki „Oj, Tam! Oj, Tam!” działający przy Żarskim Domu Kultury po przerwie spowodowanej pandemią wznawia swoja działalność i zaprasza na spektakl „Szejk szuka żony”.