Kultura

Odra jest kobietą

8 marca 2019 roku o godzinie 17:00 w pałacu w Starym Kisielinie odbędzie się wernisaż prac. ?Pejzaże znad Odry? to tytuł zbiorowej wystawy, na której podziwiać będzie można piękno natury, uwiecznione na płótnach przez artystów.
Odbędzie się również projekcja filmu pt. ?Serce za rzekę? autorstwa Doroty Zyń-Horbaczewskiej i Artura Wiszniewskiego z lubuskiego oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Nie zabraknie lokalnych akcentów ? próbki swoich prac zaprezentują mieszkańcy Starego Kisielina ? Lidia Kostecka oraz Paweł Mazur, zaś Zdzisław Ludwiczak wyrecytuje wiersz napisany specjalnie dla pań z okazji ich święta. Kuratorem wernisażu jest malarka Lena Kot.
Wśród około 40 prac będzie można podziwiać obrazy artystów amatorów między innymi swe obrazy zaprezentuje krośnieńska artystka Małgorzata Opara bohaterka prezentowanego filmu. Organizatorem wernisażu jest Zielonogórski Ośrodek Kultury ? filia Stary Kisielin. W organizację imprezy włączyła się nowo wybrana Rada Sołecka Starego Kisielina, przy wydatnej pomocy Towarzystwa Miłośników Ziemi Krośnieńskiej.
Serdecznie zapraszamy na fascynującą podróż lubuskimi brzegami Odry i na artystyczną ucztę do Filii Zielonogórskiego Ośrodka Kultury w Starym Kisielinie.

Inne z sekcji 

Kolędowanie w Połajewie

XXII Międzynarodowe Spotkania Kolędników – Dudziarzy w Połajewie odbyły się 15 i 16 stycznia.

Artystka romska obchodzi jubileusz

23 lata pracy artystycznej świętuje Anna Dębicka.