Biografie, wspomnienia

Żegnaj, Andrzeju

W piątek w Witnicy pożegnano zmarłego Andrzeja Kucharskiego.
Mieszkańcy wspominają zmarłego, jako wieloletniego pracownika Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także kilku innych miejscowych firm.
Był także niezastąpionym instruktorem strzelectwa sportowego, a współpracując z Miejskim Domem Kultury prowadził sekcję strzelecką.
Władysław Ryl, były dyrektor MDK w Witnicy, wspominając zmarłego, powiedział redakcji, że Andrzej Kucharski, zawsze był gotowy do działania dla dobra miasta i gminy.
Wraz z uczestnikami sekcji strzelectwa, bardzo często uczestniczył w imprezach o randze miejskiej, powiatowej i międzynarodowej.
Burmistrzowie Witnicy Dariusz Jaworski oraz Lubomir Fajfer składają rodzinie zmarłego szczere wyrazy współczucia.

Inne z sekcji 

“Moc jest w nas”

Drodzy czytelnicy do napisania tego artykułu w formie rozmowy zainspirowała mnie idea samego tytułu: „Moc jest w nas”. Dlatego zapytałam osoby, które współtworzyły, lub tworzą projekty mojego życia: – jakie cechy osobowości zachęcały ich do współpracy ze mną?

40-lat minęło w Zespole Szkół przy Dunikowskiego

Jubileusz, to święto obecnych uczniów, jak tych, którzy przez lata tworzyli historię placówki. Państwo Kowalscy, uczyli się w Z.S nr 16, dawno temu, ale jak mówi pani Anna, wiele razy spotykając się z byłymi szkolnymi koleżankami, wspomina, tamte czasy, a przy okazji jubileuszu „ zakręciła się łza w oku”. Szkoła rozpoczęła działalność edukacyjną w październiku […]