Aktualności

Muzycznie, sportowo i integracyjnie na IV Show z okazji Dnia Babci i Dziadka

Na to wyjątkowe wydarzenie zaprosili wspólnie Gorzowska Rada Seniorów oraz Szkoła Podstawowa nr 20.
Przewodniczący Rady Miasta, Robert Surowiec powiedział redakcji, że tego typu wydarzenia są potrzebne,aby integrować gorzowian.
Andrzej Jakubaszek z Gorzowskiej Rady Seniorów dodaje, że dzięki artystom i sportowcom udało się czwarty raz zaprosić babcie i dziadków mieszkających w Gorzowie, a show połączone było z akcją charytatywną na rzecz chorego chłopca, objętego pomocą fundacji „Mam Marzenie”.
Wolontariusze z SP nr 20 zachęcali do kupowania kawy, herbaty oraz ciast.
Show tradycyjnie już prowadziła znana artystka romska Anna Dębicka.

Inne z sekcji 

Kryzys demograficzny dotyka po obu stronach Odry i Nysy.

W czwartek, 11 czerwca 2026 r., w Guben odbyła się konferencja ws przyszłości transgranicznego regionu: Lubuskiego i Brandenburgii.

WIO KONIKU A JAK SIĘ POSTARASZ …

Czy Chłopiec z Konikiem powróci z emigracji do swej małej ojczyzny – Krosna Odrzańskiego?