Aktualności

Zostań rodziną zastępczą

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gorzowie poszukuje chętnych!
Adriana Tutak dyrektorka PCPR przy ulicy Pankiewicza podkreśla:
Rodzina zastępcza to jedna z form pomocy dzieciom, które z pewnych przyczyn nie mogą przebywać pod opieką rodziców biologicznych. Ludzie, którzy nie są rodzicami dziecka, opiekują się nim, dając mu szansę na wzrastanie w warunkach zbliżonych do naturalnych.
Powiatowe Centrum Rodzinie oferuje pomoc na poziomie różnych etapów, najpierw rekrutacji, a później jako rodzina zastępcza
Piotr Szwaluk psycholog w Powiatowym Centrum Pomocy:
Rodzinie w Gorzowie zapewnia, że każdy, kto zdecyduje się na podjęcie się roli rodziny zastępczej może liczyć na wszechstronną pomoc.
Oprócz psychologa wsparcie pedagoga lub prawnika,a także pracowników PCPR.

Rodziną zastępczą może być małżeństwo, para w nieformalnym związku lub osoba samotna – podkreśla Kinga Piotrowska pracownik socjalny PCPR.
W ubiegłym roku w całym kraju w pieczy zastępczej umieszczonych było prawie 73 tysiące dzieci.

Inne z sekcji 

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się […]

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.