Aktualności

XXIV Lubuski Tydzień Seniora

Lubuscy seniorzy swoje święto rozpoczęli od mszy świętej w konkatedrze w intencji seniorów. Modlącym się seniorom przytoczono myśli papieża Franciszka o osobach starszych: „Starsi ludzie to ci, którzy niosą nam historię, którzy niosą nam nauczanie i wiarę, zostawiają nam spuściznę. Oni jak stare wino mają wewnętrzną siłę, by przekazać nam szlachetne dziedzictwo”. oraz „Naród, który nie opiekuje się dziadkami i nie szanuje ich, nie ma przyszłości, bo nie ma pamięci, stracił ją „.
9 października 2023 roku w Lubuskim Teatrze seniorzy obchodzili swoje święto na kolejnej tego roku imprezie senioralnej. Imprezę poprzedziło posiedzenie Lubuskiej Rady Seniorów. Członkowie rady jako Kapituła Konkursu pn. „Lider Wsparcia Seniora” po analizie zgłoszonych wniosków z lubuskiego terenu wyłonili zwycięzców i zaprezentowali kandydatów podczas XXIV Lubuskiego Tygodnia Seniora. Tydzień jest symboliczny, bo cały rok obfitował w wiele różnorodnych wydarzeń i przedsięwzięć na terenie całego województwa a to spotkanie było uhonorowaniem pracowników socjalnych i innych osób zaangażowanych w pracę na rzecz osób starszych. Całe przedsięwzięcie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbiety Anny Polak którą reprezentował wicemarszałek Łukasz Parycki. Wspomniana kapituła z pośród zgłoszonych osób nagrodziła laureatów konkursu „Lider Wsparcia Seniora” w 2023:
– w kategorii „przedstawiciel zawodów pomocowych pracujących z osobami starszymi w instytucjach na terenie województwa lubuskiego” – Ewa Naudziunas, opiekunka i asystentka osób w wieku senioralnym, animatorka, koordynatorka Centrum Wytchnieniowego Grupy Alivio;
-w kategorii „przedstawiciel zawodów pomocowych realizujących usługi na rzecz osób starszych w środowisku na terenie województwa lubuskiego” – Sadeta Marković, starsza opiekunka w zielonogórskim Centrum Usług Opiekuńczych
-w kategorii „osoba zatrudniona na stanowisku pracownika socjalnego w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej” – Joanna Klinger, zatrudniona w ośrodku pomocy społecznej jako pracownik socjalny, prowadząca Klub Seniora, inicjatorka akcji „Herbatka u seniora”.
Wszyscy zgłoszeni do konkursu pracownicy, zasługują na wielki szacunek i uznanie, za swoją ciężką pracę zawodową. Swoje obowiązki wykonują z wielką pasją i zaangażowaniem i to ich nagrodzono obfitymi brawami. Marszałek Województwa z okazji Lubuskiego Tygodnia Seniora przekazała słowa podziękowania dla osób starszych i pomagających im osób: – Rozpoczynamy kolejny, 24. Lubuski Tydzień Seniora – święto, którym chcemy okazać wdzięczność i szacunek wszystkim seniorom w województwie lubuskim, podziękować im za ogromny wkład w społeczne i gospodarcze życie regionu. Zdrowie i jakość życia to nasz priorytet, zatem wszystkim seniorom życzę dużo zdrowia, energii, pomyślności i uśmiechu!
Po części oficjalnej uczestnicy obejrzeli spektakl „Przedstawię ci tatę” w wykonani aktorów Lubuskiego Teatru i reżyserii Roberta Czechowskiego – dyrektora LT. Spektakl ten to inteligentna, dynamiczna komedia omyłek.

Inne z sekcji 

Narodowe Święto Niepodległości

W Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów.

Rozstrzygnięto I Konkurs na Młodzieżowego Dziennikarza Roku

Rozstrzygnięto I Konkurs na Młodzieżowego Dziennikarza Roku Województwa Lubuskiego.