Aktualności

Wielu gorzowian na Lubuskim Pikniku Zdrowia

W niedzielę 18 czerwca w Parku Róż można było dowiedzieć się o ofercie wielu szpitali i oddziałów z regionu lubuskiego i nie tylko.
Tatiana Mikułko-Kozłowska z Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze zdradziła redakcji że to już była 6 edycja lubuskiego pikniku zdrowia na który zaprosiła Marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.
Pani Tatiana dodaje że oprócz zapoznania się z ofertą placówek medycznych można było zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru we krwi, a także poznać podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej.
Obecny na pikniku wiceprzewodniczący sejmiku województwa lubuskiego Mirosław Marcinkiewicz zapytany, czy takie pikniki są potrzebne odpowiedział że po liczbie uczestników widać że dla gorzowian ważne jest zdrowie i przy narażającej się okazji chętnie biorą udział w takich piknikach gdzie mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy odnośnie dziedzin medycyny która ich interesuje.
Nie zabrakło także występów artystycznych oraz atrakcji dla dzieci.

Inne z sekcji 

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się […]

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.