Aktualności

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się w mieście. Spacerując na deptaku natknęli się na utalentowanych buskerów którzy pokazywali swoje umiejętności, tworząc wspaniały show i aplauz widowni począwszy od dzieci po ich rodziców. Występy klauna, żonglerów iluzjonisty czy akrobatek nie mogło się nie podobać o czym świadczyły częste i głośne oklaski oraz składane do kapeluszy od serca datki które pozwolą artystom rozwijać swoje pasje artystyczne. Buskerzy nie trzymali się ściśle scenariusza improwizując i wciągają do zabawy widzów co się doskonale udawało. Według mnie całkowicie serca skradła żeńska trupa ulicznych artystów z Itali oraz Ekwadoru – to jest mój wybór za umiejętności prezentacji i wchodzenie w interakcje z widzami artystek. Natomiast zgromadzona publiczność miała co nagradzać i co oklaskiwać podczas tego festiwalu ulicznych artystów cyrkowych w ostatniej dekadzie tegorocznych wakacji. W porze wieczornej każdego dnia można było uczestniczyć przed Filharmonią Zielonogórską w finale pokazów tego magicznego podwórkowego świata cyrku a później chętni i wytrwali mogli wybrać się do Cichej Kobiety – klubu festiwalowego i balować do białego rana z artystami. Festiwal Busker Tour 2023 w Zielonej Górze odbywał się w ramach cyklu imprez Lato Muz Wszelakich. Tą tegoroczną edycję mamy za sobą a organizatorzy już dzisiaj zapraszają na przyszłoroczne pokazy.

Inne z sekcji 

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.

Słowa jak kule – potrafią zabić.

Te słowa wyartykułowała Pani Marszałek Elżbieta Anna Polak w trakcie publicznej debaty z udziałem b. Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Adama Bodnara oraz prawnika i konstytucjonalisty prof. Marka Chmaja w dniu 18 sierpnia br. w Zielonej Górze. Briefing prasowy jak i cała debata poświęcona była hejtowi, agresji i przemocy słownej jakie spotykamy w krajowych środkach masowego […]