Aktualności

Uczniowie IV LO Zwolnieni z Teorii

Milena Milej, Aleksandra Rogaczewska, Jakub Wollak oraz Jędrzej Wójcik pod kierunkiem opiekuna opiekuna Małgorzaty Janus- Greszczuk biorą udział w projekcie, w trakcie którego zbierają pieniądze i rzeczy potrzebne dla gorzowskiego schroniska dla zwierząt „Azorki”.
Bierzemy udział w projekcie już drugi raz i mamy nadzieję, że jak rok temu mieszkańcy Gorzowa pomogą nam w pomocy dla Schroniska – podkreśla Jakub Wollak z IV LO przy Kosynierów Gdyńskich.
Inny z uczestników Jędrzej Wójcik zdradził redakcji, że mieszkańcy oprócz datków do puszek przynoszą także koce, kołdry, karmę suchą i mokrą oraz tabletki przeciwko kleszczom.
Ale zbiórki pieniędzy to nie jedyne działania.
Milena Milej oraz Aleksandra Rogaczewska przypominają dzień kiedy organizowali kiermasz ciast z którego dochód także był przeznaczony na pomoc schronisku na zakup Azylobusiku do przewozu psów.
Dodam że zbiórki do puszek odbyły się na terenie szkoły oraz w jednej z galerii handlowych w Gorzowie.

Inne z sekcji 

Lubuscy seniorzy w statystykach po Narodowym Spisie Powszechnym 2021 r.

O seniorach lubuskich w kontekście wyników narodowego Spisu Powszechnego 2021 rozmawiano w Urzędzie Marszałkowskim 16 marca 2023 r.

W służbie Bogu i ludziom

W dniu 10 marca 2023 roku odbyła się gala wręczenia dorocznych wyróżnień i medali nadawanych przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Krośnieńskiej za wybitne osiągnięcia dla naszej małej ojczyzny.