Aktualności

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.
Wschodnia Strona Regionu odbyła się już po raz piąty w Gorzowie. Na scenie wystąpiły gwiazdy romskie i ukraińskie Dobry Wieczór Gorzów na Starym Rynku.
Katarzyna Miczał – organizatorka Festiwalu powiedziała redakcji, że wśród występujących nie zabrakło wykonawców z Gorzowa i Zielonej Góry.
Wśród nich:
Liudmyla Kravchuk oraz uczniowie szkoły muzycznej DUENDE / Gorzów. Pani Liudmyla to utalentowana wokalistka z Ukrainy, która od lat mieszka w Gorzowie i współtworzyła zespół Czerwona Kalina oraz Jessica Merstein z Zielonej Góry, która jest znanym wirtuozem skrzypiec i na swoim koncie ma występy na takich scenach jak Opera Leśna, Spodek, Torwar, Arena czy Globus, wystąpiła także w finale drugiego sezonu popularnego programu telewizyjnego „Mam talent”.
Pozostali wykonawcy pochodzili z Wałbrzycha, Białegostoku oraz zespół taneczny „Barwinok” z Ukrainy, który występował w Gorzowie już trzeci raz.
Tomasz Nesterowicz i Radosław Brodzik z Zielonej Góry, reprezentujący wicemarszałka Tadeusza Jędrzejczaka powiedzieli redakcji, że to była dla przyjemność spędzić niedzielę w Gorzowie na Festiwalu który łączył pokolenia.
Radni gorzowscy Anna Kozak, Tomasz Rafalski i Radosław Wróblewski oklaskiwali wszystkich wykonawców, a szczególnie Lubuszan.
Barbara Kaczmarek, mieszkająca w Gorzowie, chwali organizację Festiwalu, a jednocześnie mówi redakcji, że już w piątek była na występie zespołu „Barwinok” w kawiarni Letnia, gdzie w kameralnej atmosferze mogła podziwiać występ młodych artystów z Ukrainy.

Inne z sekcji 

WIO KONIKU A JAK SIĘ POSTARASZ …

Czy Chłopiec z Konikiem powróci z emigracji do swej małej ojczyzny- Krosna Odrzańskiego. Takie pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców nadodrzańskiego miasta od wielu lat a osobliwe reminiscencje związane z figurą „Chłopiec z źrebakiem” innym razem zwaną „Chłopiec z Konikiem” znowu odżyły. Chciałbym zabrać głos, jako lubuszanin, który od lat tak jak wielu mieszkańców ma jednoznaczne […]

Zakończenie II Wojny Światowej przyniosło ogromne zmiany polityczne i społeczne.

Zakończenie II wojny światowej nastąpiło w 1945 roku i oznaczało kres największego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości. Wojna, która rozpoczęła się 1 września 1939 roku agresją Niemiec na Polskę, pochłonęła dziesiątki milionów ofiar i doprowadziła do ogromnych zniszczeń w Europie, Azji i Afryce. W Europie działania wojenne zakończyły się 8 maja 1945 roku, kiedy III […]