Aktualności

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.
Wschodnia Strona Regionu odbyła się już po raz piąty w Gorzowie. Na scenie wystąpiły gwiazdy romskie i ukraińskie Dobry Wieczór Gorzów na Starym Rynku.
Katarzyna Miczał – organizatorka Festiwalu powiedziała redakcji, że wśród występujących nie zabrakło wykonawców z Gorzowa i Zielonej Góry.
Wśród nich:
Liudmyla Kravchuk oraz uczniowie szkoły muzycznej DUENDE / Gorzów. Pani Liudmyla to utalentowana wokalistka z Ukrainy, która od lat mieszka w Gorzowie i współtworzyła zespół Czerwona Kalina oraz Jessica Merstein z Zielonej Góry, która jest znanym wirtuozem skrzypiec i na swoim koncie ma występy na takich scenach jak Opera Leśna, Spodek, Torwar, Arena czy Globus, wystąpiła także w finale drugiego sezonu popularnego programu telewizyjnego „Mam talent”.
Pozostali wykonawcy pochodzili z Wałbrzycha, Białegostoku oraz zespół taneczny „Barwinok” z Ukrainy, który występował w Gorzowie już trzeci raz.
Tomasz Nesterowicz i Radosław Brodzik z Zielonej Góry, reprezentujący wicemarszałka Tadeusza Jędrzejczaka powiedzieli redakcji, że to była dla przyjemność spędzić niedzielę w Gorzowie na Festiwalu który łączył pokolenia.
Radni gorzowscy Anna Kozak, Tomasz Rafalski i Radosław Wróblewski oklaskiwali wszystkich wykonawców, a szczególnie Lubuszan.
Barbara Kaczmarek, mieszkająca w Gorzowie, chwali organizację Festiwalu, a jednocześnie mówi redakcji, że już w piątek była na występie zespołu „Barwinok” w kawiarni Letnia, gdzie w kameralnej atmosferze mogła podziwiać występ młodych artystów z Ukrainy.

Inne z sekcji 

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się […]

Słowa jak kule – potrafią zabić.

Te słowa wyartykułowała Pani Marszałek Elżbieta Anna Polak w trakcie publicznej debaty z udziałem b. Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Adama Bodnara oraz prawnika i konstytucjonalisty prof. Marka Chmaja w dniu 18 sierpnia br. w Zielonej Górze. Briefing prasowy jak i cała debata poświęcona była hejtowi, agresji i przemocy słownej jakie spotykamy w krajowych środkach masowego […]