Aktualności

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.
Wschodnia Strona Regionu odbyła się już po raz piąty w Gorzowie. Na scenie wystąpiły gwiazdy romskie i ukraińskie Dobry Wieczór Gorzów na Starym Rynku.
Katarzyna Miczał – organizatorka Festiwalu powiedziała redakcji, że wśród występujących nie zabrakło wykonawców z Gorzowa i Zielonej Góry.
Wśród nich:
Liudmyla Kravchuk oraz uczniowie szkoły muzycznej DUENDE / Gorzów. Pani Liudmyla to utalentowana wokalistka z Ukrainy, która od lat mieszka w Gorzowie i współtworzyła zespół Czerwona Kalina oraz Jessica Merstein z Zielonej Góry, która jest znanym wirtuozem skrzypiec i na swoim koncie ma występy na takich scenach jak Opera Leśna, Spodek, Torwar, Arena czy Globus, wystąpiła także w finale drugiego sezonu popularnego programu telewizyjnego „Mam talent”.
Pozostali wykonawcy pochodzili z Wałbrzycha, Białegostoku oraz zespół taneczny „Barwinok” z Ukrainy, który występował w Gorzowie już trzeci raz.
Tomasz Nesterowicz i Radosław Brodzik z Zielonej Góry, reprezentujący wicemarszałka Tadeusza Jędrzejczaka powiedzieli redakcji, że to była dla przyjemność spędzić niedzielę w Gorzowie na Festiwalu który łączył pokolenia.
Radni gorzowscy Anna Kozak, Tomasz Rafalski i Radosław Wróblewski oklaskiwali wszystkich wykonawców, a szczególnie Lubuszan.
Barbara Kaczmarek, mieszkająca w Gorzowie, chwali organizację Festiwalu, a jednocześnie mówi redakcji, że już w piątek była na występie zespołu „Barwinok” w kawiarni Letnia, gdzie w kameralnej atmosferze mogła podziwiać występ młodych artystów z Ukrainy.

Inne z sekcji 

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]

Ślubowanie wierności Ojczyźnie.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg. „Przysięga wojskowa – jest aktem ślubowania wyrażającym cele i zadania postawione żołnierzom przez ich […]