Aktualności

Tańczyli i wspierali


W sobotę, 19 listopada, w Restauracji „Radosna” ponad 30 seniorów bawiło się na wieczorku tanecznym, zorganizowanym przez właściciela Restauracji Cezarego Siwek oraz portal społecznościowy Wielki Gorzów.
Nie brakowało hitów polskich i zagranicznych, które proponował do tańca DJ Kewis, czyli właściciel restauracji, a jako gwiazdy imprezy wystąpiły zespoły „Romani Dance”, a także „Gorzowskie Seniorki w Akcji”.
Uczestnicy imprezy tańczyli, a także wspomagali gorzowskie Hospicjum.
Dodam, że organizowaliśmy wybory miss i mistera, a zostali nimi: miss wieczorku tanecznego pani Mirosława, a misterem pan Zbigniew. 
Ale przygotowaliśmy także nagrody w konkursie tańca i decyzją pozostałych uczestników, zwyciężyli pani Stanisława i Pan Henryk.
Chodziło o dobrą zabawę, integrację i pomoc finansową dla Hospicjum im. św Kamila.
Uzbieraliśmy 427 złotych  na potrzeby gorzowskiego Hospicjum.
We własnym imieniu i właściciela restauracji Cezarego Siwek dziękujemy uczestnikom imprezy za otworzenie serca i portfeli dla pensjonariuszy Hospicjum.
Za okazaną pomoc w formie darowizny dziękują także: Marek Lewandowski – dyrektor Hospicjum św. Kamila oraz Tadeusz Iżykowski – prezes Zarządu Stowarzyszenia Hospicjum Św. Kamila.

Inne z sekcji 

Szczęście – dla każdego znacz zupełnie coś innego.

W zielonogórskim Regionalnym Centrum Animacji Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia Wojewódzka Rada Kobiet zorganizowała fantastyczne spotkanie o czym świadczyła zapełniona po brzegi sala przez przybyłych lubuszan. Szczęście to m.in. uczucie zadowolenia z pomyślnych okoliczności z czym mieliśmy do czynienia za sprawą niesamowitej Zosi Szozdy-przewodniczącej WRK. Tego dnia wystąpiła pieśniarka Małgorzata Ordecka-Tworkowska. Musicale głosem operowym, […]

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]