Aktualności

Szpital Wojewódzki przy Dekerta z kolejnym wyróżnieniem.

Jak informuje biuro prasowe lecznicy, szpital otrzymał certyfikat programu „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”. Tym samym znalazł się w gronie 52 placówek w całym kraju, które przestrzegają najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa.
Zwycięzców wyłoniła rada ekspertów programu. Najpierw jednak  zobowiązaliśmy się do przestrzegania 11 zasad, które mają zapewnić bezpieczeństwo pracy personelowi medycznemu. – Przede wszystkim staramy się chronić personel przed zakażeniem w pracy choćby przez zranienia – mówi Katarzyna Barna, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa w gorzowskiej lecznicy.
Jak podaje Koalicja na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali co roku dochodzi do 37 tys. zranień związanych z używaniem sprzętu medycznego przez pracowników ochrony zdrowia. Te wypadki niosą za sobą poważne konsekwencje, m. in. zarażanie chorobami zakaźnymi nie tylko personelu, ale też pacjentów.
Koalicja na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali postanowiła przez program certyfikacyjny „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent” docenić te placówki, które szczególnie dbają o swoich pracowników, a tym samym też o pacjentów. – Certyfikat, to nie tylko wyróżnienie dla nas, to przede wszystkim potwierdzenie, że przestrzegamy najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa – mówi Katarzyna Barna.
Uroczysta gala wręczania certyfikatów odbyła się 12 października podczas VI Kongresu Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny oraz XVI Hospital & Healthcare Management, organizowanego przez wydawnictwo Termedia.
Gratulacje  dla zarządu szpitala i personelu.

Inne z sekcji 

WIO KONIKU A JAK SIĘ POSTARASZ …

Czy Chłopiec z Konikiem powróci z emigracji do swej małej ojczyzny- Krosna Odrzańskiego. Takie pytanie zadaje sobie wielu mieszkańców nadodrzańskiego miasta od wielu lat a osobliwe reminiscencje związane z figurą „Chłopiec z źrebakiem” innym razem zwaną „Chłopiec z Konikiem” znowu odżyły. Chciałbym zabrać głos, jako lubuszanin, który od lat tak jak wielu mieszkańców ma jednoznaczne […]

Zakończenie II Wojny Światowej przyniosło ogromne zmiany polityczne i społeczne.

Zakończenie II wojny światowej nastąpiło w 1945 roku i oznaczało kres największego konfliktu zbrojnego w historii ludzkości. Wojna, która rozpoczęła się 1 września 1939 roku agresją Niemiec na Polskę, pochłonęła dziesiątki milionów ofiar i doprowadziła do ogromnych zniszczeń w Europie, Azji i Afryce. W Europie działania wojenne zakończyły się 8 maja 1945 roku, kiedy III […]