Aktualności

Szpital Wojewódzki przy Dekerta z kolejnym wyróżnieniem.

Jak informuje biuro prasowe lecznicy, szpital otrzymał certyfikat programu „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent”. Tym samym znalazł się w gronie 52 placówek w całym kraju, które przestrzegają najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa.
Zwycięzców wyłoniła rada ekspertów programu. Najpierw jednak  zobowiązaliśmy się do przestrzegania 11 zasad, które mają zapewnić bezpieczeństwo pracy personelowi medycznemu. – Przede wszystkim staramy się chronić personel przed zakażeniem w pracy choćby przez zranienia – mówi Katarzyna Barna, zastępca dyrektora ds. pielęgniarstwa w gorzowskiej lecznicy.
Jak podaje Koalicja na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali co roku dochodzi do 37 tys. zranień związanych z używaniem sprzętu medycznego przez pracowników ochrony zdrowia. Te wypadki niosą za sobą poważne konsekwencje, m. in. zarażanie chorobami zakaźnymi nie tylko personelu, ale też pacjentów.
Koalicja na rzecz Bezpieczeństwa Szpitali postanowiła przez program certyfikacyjny „Bezpieczny szpital to bezpieczny pacjent” docenić te placówki, które szczególnie dbają o swoich pracowników, a tym samym też o pacjentów. – Certyfikat, to nie tylko wyróżnienie dla nas, to przede wszystkim potwierdzenie, że przestrzegamy najwyższych standardów w zakresie bezpieczeństwa – mówi Katarzyna Barna.
Uroczysta gala wręczania certyfikatów odbyła się 12 października podczas VI Kongresu Wizja Zdrowia – Diagnoza i Przyszłość – Foresight Medyczny oraz XVI Hospital & Healthcare Management, organizowanego przez wydawnictwo Termedia.
Gratulacje  dla zarządu szpitala i personelu.

Inne z sekcji 

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]

Ślubowanie wierności Ojczyźnie.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg. „Przysięga wojskowa – jest aktem ślubowania wyrażającym cele i zadania postawione żołnierzom przez ich […]