Aktualności

Maria Piwkowska z Witnicy z medalem „Życzliwy ludziom”

Medal mieszkance miasta i gminy został wręczony w kościele parafialnym w Witnicy.
W uzasadnieniu, czytamy „Za ogrom pracy społecznej na wielu płaszczyznach, za okazywanie wielkiego serca i wrażliwości na krzywdę ludzką, za niesienie pomocy i dobrego słowa potrzebującym kapituła Towarzystwa Przyjaciół Witnicy przyznała Marii Piwkowskiej medal „ŻYCZLIWY LUDZIOM”, życząc zdrowia, wytrwałości i wielu sił do realizacji kolejnych zamierzeń, a także powodzenia w życiu osobistym i rodzinnym.”
Burmistrzowie Dariusz Jaworski i Lubomir Fajfer, podkreślają, że są dumni, z takiej mieszkanki i życzą zdrowia, oraz jeszcze wielu pomysłów, aby pomagać innym.
Gratulacje przesyła Sławomir Giżycki prezes gorzowskiej fundacji Inicjatyw Społecznych, który podkreśla, że takie osoby jak pani Maria, które pomagają innym bezinteresownie, to wielki skarb, zarówno dla miasta gdzie mieszka, a także regionu lubuskiego i kraju.
Maria Piwkowska urodziła się w grudniu 1948 roku w Witnicy. Absolwentka Technikum Gospodarczego w Gorzowie Wielkopolskim. Pierwszą pracę podjęła w 1969 roku w lokalnej Rejonowej Spółdzielni Zaopatrzenia i Zbytu „Samopomoc Chłopska”. Następnie pracowała w tartaku gdzie spędziła 15 lat przechodząc przez wszystkie szczeble awansu zawodowego w dziale księgowości. Swoje życie zawodowe poświęciła pracy księgowej. Przez 12 lat pracowała jako księgowa w Gminnej Spółdzielni. W 2000 roku przeszła na zasłużoną emeryturę, pozostała jednak aktywna zawodowo i wciąż podnosiła kwalifikacje w dziedzinie księgowości. Od ponad 20 lat nieodpłatnie prowadzi dokumentację finansową, w Klubie Abstynenta „Dromader” w Towarzystwie Przyjaciół Witnicy, w Polsko-Niemieckim Stowarzyszeniu Educatio pro Europa Viadrina oraz w Stowarzyszeniu Krąg Przyjaciół „Druh”, a także na letnich harcerskich obozach nad morzem.
Za swoją działalność została doceniona otrzymując aż trzykrotnie tytuł „Społecznika Roku” w 2005, 2013 oraz w 2019 roku.
 

 

 

 

fot. Mirosław Sztogryn

Inne z sekcji 

Seniorzy przejęli miasto

Tydzień seniora rozpoczęły. Miasto nie  zapomniało i wielu miejscach Gorzowa przygotowało różne propozycje. W Miejskim Centrum Kultury przy Drzymały, Seniorzy jednym z trzech bali rozpoczęli tydzień świętowania. Obecny na rozpoczęciu imprezy prezydent  Jacek Wójcicki, powiedział, że  życzy wspaniałej zabawy i ten tydzień oddaje miasto w ręce seniorów. Obecna na imprezie radna miejska Anna Kozak powiedziała […]

Granty PPGR także w Witnicy

Gmina Witnica, jest kolejną w lubuskim regionie, która podpisała umowę na dostawę sprzętu komputerowego w ramach programu wsparcia dzieci i wnuków byłych pracowników PGR w rozwoju cyfrowym. – Granty to program, którego celem jest wyeliminowanie ograniczeń w zakresie dostępu do sprzętu komputerowego dzieci z rodzin popegeerowskich. Dostęp do nowoczesnego sprzętu komputerowego pozwoli także na efektywniejsze […]