Aktualności

Dzieci  z Ukrainy  na wycieczce  w Dino Park Nowiny Wielkie

Dzięki przychylności  Krzysztofa Kuchnio właściciela Dino Park, dzieci, które  wraz z matkami  uciekły z wojennego piekła Ukrainy, i zamieszkały  w przygotowanych przez państwa Anetę i Sławomira Giżyckich pokojach w Bogdańcu, wybrały się  na wycieczkę,aby chociaż  na chwilę  zapomnieć o tym, co ich spotkało.
Na powitanie  w autokarze, którym bezpiecznie  zawiozła pani  Angelika,  otrzymały  słodycze  przygotowane  przez starostę powiatu gorzowskiego Magdalenę Pędziwiatr i  przewodniczącego rady powiatu  Grzegorza Zapytowskiego.
Cel wycieczki został  spełniony, a chodziło nam o wywołanie  uśmiechów na twarzy, u dzieci  które  musiały uciekać ze swej Ojczyzny, podkreśla Sławomir Giżycki prezes Fundacji Inicjatyw Społecznych- główny organizator wycieczki.
Tekst i zdjęcia Ryszard Waldun

Inne z sekcji 

Uczniowie IV LO Zwolnieni z Teorii

Milena Milej, Aleksandra Rogaczewska, Jakub Wollak oraz Jędrzej Wójcik pod kierunkiem opiekuna opiekuna Małgorzaty Janus- Greszczuk biorą udział w projekcie, w trakcie którego zbierają pieniądze i rzeczy potrzebne dla gorzowskiego schroniska dla zwierząt „Azorki”.

ZAPOMNIANA ROCZNICA

W ostatnią niedzielę stycznia br. mieszkańcy Zielonej Góry uczcili rocznicę marszu śmierci więźniarek filii obozu koncentracyjnego w Groß-Rosen, który mieścił się w barakach (obecnie market Kaufland).