Aktualności

Dzieci  z Ukrainy  na wycieczce  w Dino Park Nowiny Wielkie

Dzięki przychylności  Krzysztofa Kuchnio właściciela Dino Park, dzieci, które  wraz z matkami  uciekły z wojennego piekła Ukrainy, i zamieszkały  w przygotowanych przez państwa Anetę i Sławomira Giżyckich pokojach w Bogdańcu, wybrały się  na wycieczkę,aby chociaż  na chwilę  zapomnieć o tym, co ich spotkało.
Na powitanie  w autokarze, którym bezpiecznie  zawiozła pani  Angelika,  otrzymały  słodycze  przygotowane  przez starostę powiatu gorzowskiego Magdalenę Pędziwiatr i  przewodniczącego rady powiatu  Grzegorza Zapytowskiego.
Cel wycieczki został  spełniony, a chodziło nam o wywołanie  uśmiechów na twarzy, u dzieci  które  musiały uciekać ze swej Ojczyzny, podkreśla Sławomir Giżycki prezes Fundacji Inicjatyw Społecznych- główny organizator wycieczki.
Tekst i zdjęcia Ryszard Waldun

Inne z sekcji 

Jeszcze takiego pikniku strażackiego nie było

14 maja,  rozpoczęło się od uroczystej mszy św, którą celebrował biskup pomocniczy Paweł Socha, później uroczysty apel z udziałem wojewody Władysława Dajczaka, poseł Elżbiety Płonka i innych zaproszonych gości, z całego regionu lubuskiego. Mieszkańcy Gorzowa, oraz Lubuszanie mogli wziąć udział w pikniku rodzinnym przygotowanym przez lubuskich strażaków. Strażacy dziękowali za odznaczenia, a Lubuszanie, za liczną […]

ZUS podsumowuje

Agata Muchowska regionalny rzecznik prasowy w Zielonej Górze  informuje, iż na koniec grudnia ubiegłego roku w lubuskich oddziałach ZUS ubezpieczonych było niemal 32 tys. obcokrajowców, natomiast pod koniec marca już 33,8 tys. To oznacza, że liczba cudzoziemców wybierających nasze województwo wzrosła o 5,6 proc. Większość z nich stanowią obywatele ogarniętej wojną Ukrainy.