Aktualności

Dzieci  z Ukrainy  na wycieczce  w Dino Park Nowiny Wielkie

Dzięki przychylności  Krzysztofa Kuchnio właściciela Dino Park, dzieci, które  wraz z matkami  uciekły z wojennego piekła Ukrainy, i zamieszkały  w przygotowanych przez państwa Anetę i Sławomira Giżyckich pokojach w Bogdańcu, wybrały się  na wycieczkę,aby chociaż  na chwilę  zapomnieć o tym, co ich spotkało.
Na powitanie  w autokarze, którym bezpiecznie  zawiozła pani  Angelika,  otrzymały  słodycze  przygotowane  przez starostę powiatu gorzowskiego Magdalenę Pędziwiatr i  przewodniczącego rady powiatu  Grzegorza Zapytowskiego.
Cel wycieczki został  spełniony, a chodziło nam o wywołanie  uśmiechów na twarzy, u dzieci  które  musiały uciekać ze swej Ojczyzny, podkreśla Sławomir Giżycki prezes Fundacji Inicjatyw Społecznych- główny organizator wycieczki.
Tekst i zdjęcia Ryszard Waldun

Inne z sekcji 

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się […]

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.