Aktualności

Będzie nowy most

Będzie nowy most
Agnieszka Wiśniewska z biura promocji gminy Santok poinformowała redakcję, że  informacja o zburzeniu mostu na Noteci zaskoczyła zarówno  Włodarzy gminy jak i mieszkańców.
W e-mailu do redakcji czytamy, ” Zaskakujące i niepokojące informacje dotarły do nas z Zielonej Góry z Zarządu Dróg Wojewódzkich. Most drogowy na Noteci jest poważnie uszkodzony i ma zostać wyburzony!  Do czasu budowy nowego – a może to nastąpić najwcześniej dopiero pod koniec 2026 r. – ma moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy. Do końca też będzie obowiązywało ograniczenie nośności mostu do 30 ton.
Wykonawca dokumentacji projektowej zadania „Rozbiórka istniejącego i budowa nowego mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 158 w miejscowości Santok” jest już wybrany. To przedsiębiorstwo AXIAL Sp. z o.o. z Dąbrówki. Na przygotowanie dokumentacji projektowi ma 22 miesiące (czyli niespełna za dwa lata). Dokumentacja ma obejmować budowę nowego mostu wraz z niezbędnymi dojazdami w ciągu drogi wojewódzkiej nr 158 w miejscowości Santok oraz rozbiórkę istniejącego obiektu. Na nowym moście projektant ma również zaprojektować ścieżkę pieszo-rowerową.
Na czas budowy nowego i rozbiórki starego mostu tuż obok istniejącego obiektu ma zostać wybudowany most tymczasowy, który stworzy możliwość poruszania się po nim także pieszych.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowy most mógłby zostać wybudowany do końca 2026 roku”.
fot/ Urząd Gminy Santok

Inne z sekcji 

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się […]

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.