Aktualności

Zuzia z Gorzowa potrzebuje naszej pomocy, otwórzmy dla niej serca

O dziewczynce, która mieszka w Gorzowie i ma piękne imię Zuzanna opowiedział mi jej wujek Bartek ze Słońska dodając, że Zuzia jest bardzo chora i czy jako dziennikarz mogę o niej napisać artykuł. Skontaktował mnie z mamą dziecka i mimo świąt zarówno ja jak i pani Ewelina wygospodarowaliśmy czas, aby spotkać się i porozmawiać. Przecież druga osoba potrzebuje pomocy, dlaczego tak jak umiem mam nie pomóc. Ale do rzeczy.
Zuzia jest bardzo wesołą dziewczynką, bardzo towarzyską i gadatliwą. Zuzia ma zespół Williamsa, ta choroba charakteryzuje się z dysmorfią twarzy tzw. Elfia twarz . Mówi się o tych dzieciach „dzieci Elfy”. Tym dzieciom towarzyszą wady serca , opóźnienie w rozwoju, wady uzębienia. Zuzia od urodzenia ma wady serca, póki co nie są one operacyjne. Ma niedoczynność tarczycy i od niedawna zaparcia, które też są powszechne u dzieci z tą wadą. Bardzo ważne w tej chorobie jest kontrolować gospodarkę wapniowo-fosforanową, dlatego Zuzia nie dostaje witaminy D3 i musimy ją chronić przed promieniami słonecznymi, lecz także musimy ograniczać wapń, aby Zuzi nie powstały zwapnienia m.in. nerkowe.
Leczenie dziecka jest kosztowne dlatego matka prosi wszystkich, aby otworzyli serca i portfele i przekazali swój 1 procent na numer KRS 0000296776 cel: Szymańska Zuzanna

zdjęcia. arch rodziny

Inne z sekcji 

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się […]

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.