Aktualności

Starosta gorzowski dumna z wyróżnienia Technikum w Kostrzynie nad Odrą

Starosta Magdalena Pędziwiatr poinformowała, że po raz dwudziesty trzeci został ogłoszony ranking najlepszych techników w Polsce i województwie lubuskim ?Perspektywy Technika 2021?. W skład Kapituły Rankingu weszli przedstawiciele trzech środowisk:
? przewodniczący i przedstawiciele komitetów głównych olimpiad,
? dyrektorzy okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) oraz
? członkowie Komisji ds. Kształcenia Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP).
W rankingu obowiązywały cztery kryteria:
? sukcesy w olimpiadach 20%,
? matura-przedmioty obowiązkowe 20%,
? matura przedmioty dodatkowe 30% i wyniki egzaminu zawodowego 30%.
W tym roku kostrzyńskie technikum uplasowało się na wysokim 9 miejscu w województwie lubuskim.
Technikum w Kostrzynie nad Odrą , zgodnie z zasadami przyjętymi przez Fundację Edukacyjną Perspektywy ma prawo do używania w 2021 roku i w latach następnych tytułu honorowego ?Brązowej Szkoły 2021″.
Ranking jest ważnym drogowskazem dla absolwentów szkół podstawowych przy wyborze szkoły ponadpodstawowej. To sukces wynikający ze współpracy grona pedagogicznego i ambitnych uczniów.
W styczniu br. uczniowie klas czwartych technikum przystąpili do egzaminu z kwalifikacji w zawodzie. Egzamin składał się z dwóch części, pisemnej i praktycznej , a do ich pozytywnego zaliczenia wymagane jest uzyskanie z części pisemnej minimum 50 % a z praktycznej aż 75%.
Z niecierpliwością oczekiwano na dzień 31 marca. W tym dniu szkoła otrzymała wyniki 43 uczniów, kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik logistyk oraz technik hotelarstwa. Podobnie jak w latach ubiegłych i ten rok potwierdził, że wyniki z egzaminów zawodowych są bardzo wysokie.
Na takie wyniki złożyła się systematyczna praca zarówno uczniów, jak i nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz wytrwałość młodzieży w dążeniu do osiągnięcia zamierzonego celu jakim jest zdobycie pełnych kwalifikacji do wykonywania zawodu. Wszystkie rankingi opublikowane zostały na portalu edukacyjnym: www.technika.perspektywy.pl.

Na podstawie informacji starosty, zdjęcie: starostwo

Inne z sekcji 

Narodowe Święto Niepodległości

W Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów.

XXIV Lubuski Tydzień Seniora

Lubuscy seniorzy swoje święto rozpoczęli od mszy świętej w konkatedrze w intencji seniorów.