Aktualności

Poszukiwanie drugiego z chłopców

Strażacy – płetwonurkowie z Kostrzyna biorą udział w poszukiwaniach drugiego z chłopców.
Przypomnijmy przed weekendem ciało Filipa zostało wyłowione z Odry. W dalszym ciągu nie jest znany los drugiego z chłopców. Podinspektor Marcin Maludy rzecznik lubuskiej policji podkreśla że rodzina odnalezionego nastolatka została objęta pomocą że strony policji.
Na pomoc w poszukiwaniach ruszyli strażacy z Kostrzyna.
Rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji mówi że niezależnie od tego tragicznego zdarzenia, wciąż trwają intensywne poszukiwania drugiego z chłopców ? 15-letniego Marka Gawryszaka. Ponad 200 policjantów, strażaków, żołnierzy, ale również mieszkańców okolicznych miejscowości nie ustaje w poszukiwaniach za chłopcem. Prowadzone są one z ziemi, wody i powietrza. Wciąż przeszukiwany są tereny zielone, lasy, pola oraz wody Odry. Od początku działań funkcjonariusze wspomagani są specjalistycznym sprzętem w postaci sonarów, łodzi motorowych, poduszkowca, dronów czy śmigłowców policyjnych. Cały czas pracują przewodnicy wraz z psami tropiącymi. W pobliżu znajdują się także akweny, które są sprawdzane przez płetwonurków i specjalne grupy poszukiwawcze straży pożarnej.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym Marku Gawryszaku proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji, pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.

zdjęcia: własne i lubuska policja

Inne z sekcji 

GMINA PRZYSZŁOŚCI

200 lat Pani Kaziu!

W Domu Seniora w Kostrzynie nad Odrą świętowano 102 urodziny pani Kazimiery Szwal.