Aktualności

Pomóżmy myśliwym pomagać

Koło łowieckie ?Dzik” ze Słońska posiada swoje tradycje, a także należy do Organizacji Pożytku Publicznego OPP. Prezes zarządu Franciszek Jamniuk podkreśla, że myśliwi nie tylko uczestniczą w polowaniach, ale także pomagają innym. Można tu wymienić np. remont domu dla niepełnosprawnej Karoliny i jej mamy Urszuli z Ownic w gminie Słońsk, współpracują z Domem Dziecka w Sulęcinie, Specjalnym Ośrodkiem Szkolno- Wychowawczym z Sulęcina oraz Ośrodkiem z osobami niepełnosprawnymi z Dębna. Ich sztandarową imprezą jest Międzynarodowy Dzień Inwalidy, który urósł już do rangi wojewódzkiej, a dobrym przykładem jest ostatnie spotkanie które odbyło się na błoniach nadwarciańskich w Gorzowie Wlkp. Podczas naszej wspólnej walki z wirusem Covid19 zakupili wodę mineralną w butelkach oraz jabłka i zawieźli oczekującym na granicy zachodniej w Świecku oczekującym podróżnym. zachęcili mieszkanki Ownic, aby uszyć maseczki ochronne, które zostały przekazane dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Tursku oraz pacjentów Szpitala Powiatowego w Sulęcinie.
Działalność charytatywna nie była by możliwa żeby np. nie wpłaty z 1% dlatego w tym nowym roku podczas rozliczania się z US nie zapomnimy, że możemy pomóc myśliwym ze Słońska pomagać innym potrzebującym.

Inne z sekcji 

Gdy Nowy Rok w progi, to Stary Rok w nogi

To ludowe przysłowie oznacza nic innego, jak to, iż z nastaniem Nowego Roku, coś definitywnie się kończy i zaczynamy zupełnie nowe rozdanie.

Moje podróże

W starym roku na zaproszenie Joanny i Grzegorza Łotoczko odwiedziłem rodzinę przy ulicy Kalinowej 11 w Czechowie