Aktualności

Pomoc płynie z Niemiec do Gorzowa

W piątek (15 października) członkowie Stowarzyszenia z Niemiec DPG Verden, przywieźli dary, które zostały przekazane zarówno potrzebującym mieszkańcom, korzystającym z pomocy w centrum przy ulicy Słonecznej, jak i w jadłodajni przy kościele na ulicy Chodkiewicza.

Dary do Gorzowa dostarczyli: Heinz Möller, Erich Rottmann, Anton Werle, Heinrich Habighorst, Alexander Heichland.
Irena Plarre członek zarządu Stowarzyszenia z Niemiec, powiedziała redakcji, że już od kilku lat pomoc z Niemiec płynie do Gorzowa, ponieważ należy pomagać osobom niezaradnym życiowo, a w tym momencie mieszkającym w Gorzowie.
Współpracę z panią Ireną i stowarzyszeniem chwali Katarzyna Burzawa (wolontariuszka) – kierownik stołówki przy ulicy Chodkiewicza.
Mimo obecnej sytuacji z walką z wirusem każdego dnia wydajemy prawie 200 obiadów dla potrzebujących- podkreśla pani Kasia.
Dodajmy, że Centrum przy ulicy Słonecznej jest pod opieką Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, którego prezesem jest pan Augustyn Wiernicki.

Inne z sekcji 

Narodowe Święto Niepodległości

W Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów.

XXIV Lubuski Tydzień Seniora

Lubuscy seniorzy swoje święto rozpoczęli od mszy świętej w konkatedrze w intencji seniorów.