Aktualności

Pomoc płynie z Niemiec do Gorzowa

W piątek (15 października) członkowie Stowarzyszenia z Niemiec DPG Verden, przywieźli dary, które zostały przekazane zarówno potrzebującym mieszkańcom, korzystającym z pomocy w centrum przy ulicy Słonecznej, jak i w jadłodajni przy kościele na ulicy Chodkiewicza.

Dary do Gorzowa dostarczyli: Heinz Möller, Erich Rottmann, Anton Werle, Heinrich Habighorst, Alexander Heichland.
Irena Plarre członek zarządu Stowarzyszenia z Niemiec, powiedziała redakcji, że już od kilku lat pomoc z Niemiec płynie do Gorzowa, ponieważ należy pomagać osobom niezaradnym życiowo, a w tym momencie mieszkającym w Gorzowie.
Współpracę z panią Ireną i stowarzyszeniem chwali Katarzyna Burzawa (wolontariuszka) – kierownik stołówki przy ulicy Chodkiewicza.
Mimo obecnej sytuacji z walką z wirusem każdego dnia wydajemy prawie 200 obiadów dla potrzebujących- podkreśla pani Kasia.
Dodajmy, że Centrum przy ulicy Słonecznej jest pod opieką Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, którego prezesem jest pan Augustyn Wiernicki.

Inne z sekcji 

Znamy zwycięzców Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

Miło nam poinformować, że w tym roku Nominację do Głównej Nagrody w kategorii Dziennikarstwo na Pograniczu, otrzymała Marzena Wróbel-Szała

Uroczystość w Regionalnym Centrum Animacji Kultury

Donat Linkowski, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia, przekazał zielonogórskiemu RCAK wyjątkową kolekcję nagrań. Przewodnicząca naszego Stowarzyszenia miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.