Aktualności

Pomoc płynie z Niemiec do Gorzowa

W piątek (15 października) członkowie Stowarzyszenia z Niemiec DPG Verden, przywieźli dary, które zostały przekazane zarówno potrzebującym mieszkańcom, korzystającym z pomocy w centrum przy ulicy Słonecznej, jak i w jadłodajni przy kościele na ulicy Chodkiewicza.

Dary do Gorzowa dostarczyli: Heinz Möller, Erich Rottmann, Anton Werle, Heinrich Habighorst, Alexander Heichland.
Irena Plarre członek zarządu Stowarzyszenia z Niemiec, powiedziała redakcji, że już od kilku lat pomoc z Niemiec płynie do Gorzowa, ponieważ należy pomagać osobom niezaradnym życiowo, a w tym momencie mieszkającym w Gorzowie.
Współpracę z panią Ireną i stowarzyszeniem chwali Katarzyna Burzawa (wolontariuszka) – kierownik stołówki przy ulicy Chodkiewicza.
Mimo obecnej sytuacji z walką z wirusem każdego dnia wydajemy prawie 200 obiadów dla potrzebujących- podkreśla pani Kasia.
Dodajmy, że Centrum przy ulicy Słonecznej jest pod opieką Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna, którego prezesem jest pan Augustyn Wiernicki.

Inne z sekcji 

Szczęście – dla każdego znacz zupełnie coś innego.

W zielonogórskim Regionalnym Centrum Animacji Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia Wojewódzka Rada Kobiet zorganizowała fantastyczne spotkanie o czym świadczyła zapełniona po brzegi sala przez przybyłych lubuszan. Szczęście to m.in. uczucie zadowolenia z pomyślnych okoliczności z czym mieliśmy do czynienia za sprawą niesamowitej Zosi Szozdy-przewodniczącej WRK. Tego dnia wystąpiła pieśniarka Małgorzata Ordecka-Tworkowska. Musicale głosem operowym, […]

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]