Aktualności

Otwarcie biura organizacji Non-Resident Nepali Association Poland

Non-Resident Nepali Association Poland, NRNA PL, , organizacja zrzeszająca Nepalczyków mieszkających za granicą, zainaugurowała swoje biuro w Warszawie, a oficjalnej inauguracji biura, przecinając czerwoną wstążkę, dokonał Durga Maskey, starszy członek społeczności nepalskiej mieszkający w Polsce.
Organizacja zrzeszająca wspólnoty nepalskie, NRNA PL, została zarejestrowana zgodnie z prawem polskim w 2009 r. (KRS: 0000331895). Jesteśmy dumni, że po 11 latach otwieramy Biuro dla społeczności nepalskiej. Chciałbym podziękować i pogratulować całej wspólnocie nepalskiej w Polsce i całemu Zarządowi za wsparcie w tej historycznej chwili. Teraz eventy i różne programy kulturalne społeczności nepalskiej oraz nepalskie festiwale odbędą się w tym biurze, a problemy Nepalczyków również zostaną rozwiązane. W tym celu wkrótce zostanie przedstawiony plan działania – powiedział przewodniczący Sapkota.
Dr Udaya Dev Acharya, Ambasador Turystyki Nepalu w Polsce (Honorowy Przedstawiciel Nepalskiej Izby Turystyki) i Doradca Stowarzyszenia NRNA PL, życzył Nepalczykom mieszkającym w Polsce powodzenia i powiedział, że wszystkie społeczności nepalskie powinny pracować na rzecz lepszych relacji i braterstwa między Polską a Nepalem. Powiedział również, że jest przekonany, że nepalski rząd wkrótce otworzy konsulat w Polsce.
Jedyna zarejestrowana organizacja nepalska w Polsce, KSOW chce zjednoczyć wszystkich Nepalczyków mieszkających w Polsce. Cele są następujące:
* Pomoc Nepalczykom w nagłych wypadkach,
* Dostarczanie potrzebnych informacji i wymiana doświadczeń,
* Pomoc w utworzeniu co najmniej placówki konsularnej w Polsce,
* Promowanie kultury i tradycji Nepalu wśród Polaków,
* Poszerzenie wsparcia dla Nepalu w następujących sektorach: edukacja, zdrowie, technologia itp.
Zatem KSOW-PL to ?Dla Nepalu przez Nepalczyków?. Zróbmy razem coś dla nas i dla naszego ukochanego ?Matribhumi-Nepal?(Ojczyzny Nepal)
Polska, jeden z najważniejszych krajów europejskich, od niedawna jest atrakcyjnym kierunkiem dla Nepalczyków. Szacuje się, że jest tu ich ponad 5 000. Sekretarz generalny NRN PL, Kavindra Subedi powiedział, że otwarcie biura stało się konieczne w związku ze wzrostem liczby społeczności nepalskiej w Polsce. Biuro mieści się przy Al. Solidarności 93 w Warszawie.

                    

Inne z sekcji 

Trzech mężczyzn z Gorzowa odpowie za kradzież motocykli w Niemczech

Policjanci z Gorzowa Wlkp. zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież trzech motocykli w Niemczech. Zostali zatrzymani, kiedy przewozili je w busie, a same kradzieże nie zostały jeszcze zgłoszone niemieckiej policji – poinformował dzisiaj Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. fot/ internet

Swawole winobraniowe dobiegły końca

I ja tam byłem i wino umiarkowanie z rozkoszą piłem, a to dlatego, że ostatni raz święto wina i winiarzy obchodziliśmy w 2019 roku, na co do tego roku Covid-19 nam nie pozwalał.