Aktualności

Kubuś z Sulęcina potrzebuje Waszej pomocy

Jakub ma półtora roku i już choruje i bardzo cierpi. Ciocia chłopca pani Wioletta Starybrat w rozmowie ze mną powiedziała mi, że to rzadka choroba genetyczna deficyt PDH1 i w ziązku z tym jest np. na specjalnej diecie katogennej( zażywa bardzo dużo leków). Jest pod stałą opieką neurologa, audiologa, pediatry, laryngologa, okulisty i kardiologa. Kubuś wraz z siostrą Laurą, która jest nosicielem choroby, są pod opieką lekarzy specjalistów z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Jak się dowiedziałem od mamy Angeliki, dziecko obecnie przebywa w domu, ale jeżdżą na każdą kontrolę do Warszawy.
Rodzina i znajomi jego mamy zorganizowali na Facebooku specjalną grupę i zbierają rzeczy na licytację oraz czekają na rzeczy, które przydadzą się właśnie na licytację, aby uzbierać pieniądze i pomóc małemu Jakubowi.
Wystarczy na profilu społecznościowym fb poszukać „licytacja dla Kubusia” i tam wszystkiego się dowiemy, a głównie to, jak pomóc chłopcu. Organizatorzy zbiórki mają nadzieję, że Lubuszanie i nie tylko mają wielkie serca i pomogą chłopcu żyć i bawić się jak jego rówieśnicy.

foto: arch rodzinne

Inne z sekcji 

Szczęście – dla każdego znacz zupełnie coś innego.

W zielonogórskim Regionalnym Centrum Animacji Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia Wojewódzka Rada Kobiet zorganizowała fantastyczne spotkanie o czym świadczyła zapełniona po brzegi sala przez przybyłych lubuszan. Szczęście to m.in. uczucie zadowolenia z pomyślnych okoliczności z czym mieliśmy do czynienia za sprawą niesamowitej Zosi Szozdy-przewodniczącej WRK. Tego dnia wystąpiła pieśniarka Małgorzata Ordecka-Tworkowska. Musicale głosem operowym, […]

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]