Aktualności

Dzień Seniora w Łazie

Chociaż powiat żarski znalazł się dość niespodziewanie w tzw. czerwonej strefie, organizatorzy postanowili, że zaplanowana wcześniej impreza odbędzie się w zmniejszonym gronie i przy zachowaniu wszystkich wymogów sanitarnych.
Organizatorem imprezy w ramach projektu ?I ty będziesz seniorem? było stowarzyszenie ?Łaz ? Zielony Las?.
Przygotowano tylko 25% miejsc w sali świetlicy wiejskiej, a i tak nie wszystkie miejsca były zajęte. Przeważyła chyba obawa przed koronawirusem.
Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze: ?Łazowianki? z Łazu i ?Złoty Kłos? z Marszowa. Uczestnicy spotkania obejrzeli także film Piotra Capara przygotowany na konkurs PTTK dla młodzieży ?Poznajemy Ojcowiznę? oraz film o wydarzeniach zielonogórskich, które miały miejsce w 1960 roku.
Przeprowadzono także konkurs na najlepsze ciasto drożdżowe. Na dziesięciu zadeklarowanych uczestników w konkursie wzięło udział siedem osób. Jury konkursu miało nie tyle twardy orzech do zgryzienia, co raczej zapanowanie nad odczuciami swoich kubków smakowych. Po degustacji i wymianie wrażeń smakowych postanowiono przyznać:
I miejsce Ewie Reczuch
II miejsce Małgorzacie Jędrasik
III miejsce Grażynie Mocydlarz
pozostałym uczestnikom: Marii Boguszewskiej, Władysławowi Czarneckiemu, Zofii Reczuch i Elżbiecie Wartęga przyznano równorzędne wyróżnienia.

Inne z sekcji 

Polak-Francuz – Europejczyk i krośnianin z wyboru

O uprawie winorośli na ziemi krośnieńskiej tej średniowiecznej i tej współczesnej laureat wie więcej niż nie jeden krośnianin czy regionalista. Mam zaszczyt przedstawić sylwetkę członka TMZK urodzonego w Paryżu, ale jak sam o sobie mówi jest Polakiem i Francuzem.

Tańczyli i wspierali

W sobotę, 19 listopada, w Restauracji „Radosna” ponad 30 seniorów bawiło się na wieczorku tanecznym, zorganizowanym przez właściciela Restauracji Cezarego Siwek oraz portal społecznościowy Wielki Gorzów.