Aktualności

Dzień Seniora w Łazie

Chociaż powiat żarski znalazł się dość niespodziewanie w tzw. czerwonej strefie, organizatorzy postanowili, że zaplanowana wcześniej impreza odbędzie się w zmniejszonym gronie i przy zachowaniu wszystkich wymogów sanitarnych.
Organizatorem imprezy w ramach projektu ?I ty będziesz seniorem? było stowarzyszenie ?Łaz ? Zielony Las?.
Przygotowano tylko 25% miejsc w sali świetlicy wiejskiej, a i tak nie wszystkie miejsca były zajęte. Przeważyła chyba obawa przed koronawirusem.
Na scenie zaprezentowały się zespoły śpiewacze: ?Łazowianki? z Łazu i ?Złoty Kłos? z Marszowa. Uczestnicy spotkania obejrzeli także film Piotra Capara przygotowany na konkurs PTTK dla młodzieży ?Poznajemy Ojcowiznę? oraz film o wydarzeniach zielonogórskich, które miały miejsce w 1960 roku.
Przeprowadzono także konkurs na najlepsze ciasto drożdżowe. Na dziesięciu zadeklarowanych uczestników w konkursie wzięło udział siedem osób. Jury konkursu miało nie tyle twardy orzech do zgryzienia, co raczej zapanowanie nad odczuciami swoich kubków smakowych. Po degustacji i wymianie wrażeń smakowych postanowiono przyznać:
I miejsce Ewie Reczuch
II miejsce Małgorzacie Jędrasik
III miejsce Grażynie Mocydlarz
pozostałym uczestnikom: Marii Boguszewskiej, Władysławowi Czarneckiemu, Zofii Reczuch i Elżbiecie Wartęga przyznano równorzędne wyróżnienia.

Inne z sekcji 

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się […]

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.