Aktualności

W Gorzowie świętowali inwalidzi

Ponad 2 tysiące niepełnosprawnych z województwa lubuskiego i Niemiec wzięło udział w Międzynarodowym Dniu Inwalidy, który zorganizowali myśliwi z Koła łowieckiego ?Dzik” oraz Zarząd gorzowskiego okręgu PZŁ. Na uczestników czekało wiele atrakcji w postaci konkursów z nagrodami oraz zabaw prowadzonych przez profesjonalnego wodzireja Piotra Korsaka. Dzieci miały do dyspozycji bezpłatne zamki dmuchane. Gwiazdą muzyczną tego dnia był Fisher music grający polski dance. Franciszek Jamniuk Prezes Koła łowieckiego Dzik ze Słońska podkreśla, że zamierzony cel został osiągnięty. Myśliwym zależało na szerokiej integracji z niepełnosprawnymi i to się udało. Wojciech Pawliszak Przewodniczący Zarządu Okręgu PZŁ w Gorzowie Wlkp. chwali działania prezesa Franciszka Jamniuka i myśliwych z koła ?Dzik”, wszyscy wyjechali pełni radości z uśmiechami na twarzy podkreślając, że tego typu imprezy powinny być częściej. W Międzynarodowym Dniu Inwalidy uczestniczyli również Mirosław Marcinkiewicz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego oraz Radna wojewódzka Aleksandra Mrozek.
Międzynarodowy Dzień Inwalidy był dofinansowany z Unii Europejskiej w ramach Euroregionu Pro Europa Viadrina, a patronat medialny sprawował portal internetowy www. dziennikarzelubuscy.pl

Inne z sekcji 

Znamy zwycięzców Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

Miło nam poinformować, że w tym roku Nominację do Głównej Nagrody w kategorii Dziennikarstwo na Pograniczu, otrzymała Marzena Wróbel-Szała

Uroczystość w Regionalnym Centrum Animacji Kultury

Donat Linkowski, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia, przekazał zielonogórskiemu RCAK wyjątkową kolekcję nagrań. Przewodnicząca naszego Stowarzyszenia miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.