Aktualności

W Gorzowie świętowali inwalidzi

Ponad 2 tysiące niepełnosprawnych z województwa lubuskiego i Niemiec wzięło udział w Międzynarodowym Dniu Inwalidy, który zorganizowali myśliwi z Koła łowieckiego ?Dzik” oraz Zarząd gorzowskiego okręgu PZŁ. Na uczestników czekało wiele atrakcji w postaci konkursów z nagrodami oraz zabaw prowadzonych przez profesjonalnego wodzireja Piotra Korsaka. Dzieci miały do dyspozycji bezpłatne zamki dmuchane. Gwiazdą muzyczną tego dnia był Fisher music grający polski dance. Franciszek Jamniuk Prezes Koła łowieckiego Dzik ze Słońska podkreśla, że zamierzony cel został osiągnięty. Myśliwym zależało na szerokiej integracji z niepełnosprawnymi i to się udało. Wojciech Pawliszak Przewodniczący Zarządu Okręgu PZŁ w Gorzowie Wlkp. chwali działania prezesa Franciszka Jamniuka i myśliwych z koła ?Dzik”, wszyscy wyjechali pełni radości z uśmiechami na twarzy podkreślając, że tego typu imprezy powinny być częściej. W Międzynarodowym Dniu Inwalidy uczestniczyli również Mirosław Marcinkiewicz Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego oraz Radna wojewódzka Aleksandra Mrozek.
Międzynarodowy Dzień Inwalidy był dofinansowany z Unii Europejskiej w ramach Euroregionu Pro Europa Viadrina, a patronat medialny sprawował portal internetowy www. dziennikarzelubuscy.pl

Inne z sekcji 

Polak-Francuz – Europejczyk i krośnianin z wyboru

O uprawie winorośli na ziemi krośnieńskiej tej średniowiecznej i tej współczesnej laureat wie więcej niż nie jeden krośnianin czy regionalista. Mam zaszczyt przedstawić sylwetkę członka TMZK urodzonego w Paryżu, ale jak sam o sobie mówi jest Polakiem i Francuzem.

Tańczyli i wspierali

W sobotę, 19 listopada, w Restauracji „Radosna” ponad 30 seniorów bawiło się na wieczorku tanecznym, zorganizowanym przez właściciela Restauracji Cezarego Siwek oraz portal społecznościowy Wielki Gorzów.