Aktualności

SOR w Słubicach będzie modernizowany

Jeszcze w tym roku rozpocznie się gruntowna modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szpitalu Powiatowym w Słubicach. Starosta słubicki Leszek Bajon poinformował mnie, że koszt modernizacji wyniesie 12 milionów złotych, a z tego 8,5 miliona pochodzi z funduszy z Unii Europejskiej. Wkrótce zostanie wyłoniony wykonawca, a zmodernizowany SOR będzie służył nie tylko mieszkańcom powiatu słubickiego, ale również turystom, którzy odwiedzają Słubice i cały powiat.
Łukasz Kaczmarek Prezes Szpitala Powiatowego w Słubicach podkreśla, że szpital jest bardzo ważnym ośrodkiem medycznym na zachodnim pograniczu, ponieważ kilkaset metrów od szpitala jest przejście graniczne, a także inna kwestia, mianowicie bliskość autostrady. Często do szpitalnego oddziału ratunkowego trafiają pacjenci z autostrady. Prezes Kaczmarek zaznaczył także inny problem , a mianowicie brak kadry do pracy nie tylko na tym oddziale, ale również innych, a zmodernizowany SOR będzie szansą na przyciągnięcie do pracy nowych wykwalifikowanych pracowników. Na koniec rozmowy starosta Leszek Bajon i prezes szpitala poprosili mnie bym poinformował wszystkich mieszkańców powiatu, że mimo braków kadrowych szpital funkcjonuje bez zarzutów i zadba o zdrowie każdego, kto trafi do szpitala. O modernizacji SOR będę informował na bieżąco.

Inne z sekcji 

Trzech mężczyzn z Gorzowa odpowie za kradzież motocykli w Niemczech

Policjanci z Gorzowa Wlkp. zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież trzech motocykli w Niemczech. Zostali zatrzymani, kiedy przewozili je w busie, a same kradzieże nie zostały jeszcze zgłoszone niemieckiej policji – poinformował dzisiaj Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. fot/ internet

Swawole winobraniowe dobiegły końca

I ja tam byłem i wino umiarkowanie z rozkoszą piłem, a to dlatego, że ostatni raz święto wina i winiarzy obchodziliśmy w 2019 roku, na co do tego roku Covid-19 nam nie pozwalał.