Aktualności

Ratownicy ze Słubic szkolą z pierwszej pomocy przedmedycznej

Jak się okazuje, ratownicy pracujący w słubickim Szpitalu Powiatowym są niestrudzeni, bo jeszcze w wolnej chwili szkolą dzieci z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak podkreślają ratownicy medyczni ze Słubic zazwyczaj takie szkolenie odbywa się w formie zabawy, ale wtedy szczególnie ci najmłodsi mają więcej okazji np. do zapamiętania numerów alarmowych, czy innych prostych zasad pomocy poszkodowanemu. Leszek Bajon, starosta słubicki. chwali działania ratowników medycznych ze szpitala powiatowego, bo podkreśla, że zasad pierwszej pomocy trzeba uczyć od najmłodszego i na pewno przyda się ta wiedza w chwili, kiedy staniemy oko w oko z osobą potrzebującą pomocy.

Inne z sekcji 

Znamy zwycięzców Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

Miło nam poinformować, że w tym roku Nominację do Głównej Nagrody w kategorii Dziennikarstwo na Pograniczu, otrzymała Marzena Wróbel-Szała

Uroczystość w Regionalnym Centrum Animacji Kultury

Donat Linkowski, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia, przekazał zielonogórskiemu RCAK wyjątkową kolekcję nagrań. Przewodnicząca naszego Stowarzyszenia miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.