Aktualności

Ratownicy ze Słubic szkolą z pierwszej pomocy przedmedycznej

Jak się okazuje, ratownicy pracujący w słubickim Szpitalu Powiatowym są niestrudzeni, bo jeszcze w wolnej chwili szkolą dzieci z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Jak podkreślają ratownicy medyczni ze Słubic zazwyczaj takie szkolenie odbywa się w formie zabawy, ale wtedy szczególnie ci najmłodsi mają więcej okazji np. do zapamiętania numerów alarmowych, czy innych prostych zasad pomocy poszkodowanemu. Leszek Bajon, starosta słubicki. chwali działania ratowników medycznych ze szpitala powiatowego, bo podkreśla, że zasad pierwszej pomocy trzeba uczyć od najmłodszego i na pewno przyda się ta wiedza w chwili, kiedy staniemy oko w oko z osobą potrzebującą pomocy.

Inne z sekcji 

Polak-Francuz – Europejczyk i krośnianin z wyboru

O uprawie winorośli na ziemi krośnieńskiej tej średniowiecznej i tej współczesnej laureat wie więcej niż nie jeden krośnianin czy regionalista. Mam zaszczyt przedstawić sylwetkę członka TMZK urodzonego w Paryżu, ale jak sam o sobie mówi jest Polakiem i Francuzem.

Tańczyli i wspierali

W sobotę, 19 listopada, w Restauracji „Radosna” ponad 30 seniorów bawiło się na wieczorku tanecznym, zorganizowanym przez właściciela Restauracji Cezarego Siwek oraz portal społecznościowy Wielki Gorzów.