Aktualności

Pomoc dla Eliasza

Stowarzyszenie ?Łaz ? Zielony Las? przy wsparciu Nadleśnictwa Lipinki Łużyckie, KGW Łaz, Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz klubu WKS Łaz zorganizowało w niedzielę, 2 czerwca, imprezę charytatywną na rzecz wsparcia leczenia mieszkańca Łazu, Eliasza Dziarkowskiego.
Eliasz od trzech lat walczy z chłoniakiem Hodgkina IV stopnia. Chłoniak jest ekspansywny i dwie różne chemie nie przynoszą rezultatów. Leczenie Accertisem też zawodzi. Wreszcie przychodzi nadzieja, Kuracja drogim Nivoulambem przynosi efekty. Remisja choroby to dobry znak. Wraca nadzieja na pokonanie chłoniaka. Niestety po kilku miesiącach organizm przestaje reagować na lek i choroba powraca. Jest jeszcze szansa na leczenie nowatorską metodą CAR-T-CELL w szpitalu w Huston. Miejsc dla chorych nie jest dużo, ale największą przeszkodą są ogromne koszty leczenia i pobytu w USA. Eliasz Dziarkowski ma dopiero 28 lat i małą córeczkę. Żona Ania i on sam mają więc o co walczyć. Rusza zbiórka internetowa, Eliasz jest też podopiecznym Fundacji Wygrajmy Zdrowie.
Niedzielny spacer po Zielonym Lesie i spotkanie integracyjne przy grillu na boisku w Łazie miał za zadanie dorzucić choć małą cegiełkę do zbieranych funduszy. Przewodnikiem po Zielonym Lesie był Damian Sandak, pracownik nadleśnictwa Lipinki Łużyckie. Na wędrowców czekały: pyszne ciasta, kiełbasa, pajda chleba i bigos. A wszystkiego można było spróbować za dobrowolny datek do puszki. Dla dzieci atrakcją było przybycie klauna z balonami, a dorośli mogli obejrzeć mecz ligowy pomiędzy drużynami WKS Łaz i Nysą Przewóz, zakończony zwycięstwem gospodarzy 5:3 (1:2).
Udało się uzbierać 4951 zł. To kropla w morzu potrzebnej kwoty, bo do uzbierania jest ponad milion złotych, ale jest to kropla, która daje nadzieję.
Wielkość człowieka mierzy się nie tylko tym, co osiągnął, ale także tym, co potrafił dać innym.

Jeżeli ktoś chce wesprzeć leczenie Eliasza Dziarkowskiego, choćby drobną kwotą, może to uczynić tutaj:

Fundacja Siepomaga
https://www.siepomaga.pl/eliasz?fbclid=IwAR3VywIjKcBBsgA-k28TbOtGGXofgr38KSW_HeKKzYAFQ0YzDzlaav8Py2w

Fundacja Wygrajmy Zdrowie
WPŁATY Z POLSKI:
Odbiorca przelewu: Fundacja Wygrajmy Zdrowie im. prof. Grzegorza Madeja
Adres odbiorcy: ul. Piękna 28/34 lok. 53, 00-547 Warszawa
Konto: Indywidualny numer dla danego Podopiecznego
Opis przelewu: DAROWIZNA NA LECZENIE IMIĘ I NAZWISKO PODOPIECZNEGO NR ID
Bank odbiorcy: Bank Pekao SA

WPŁATY Z ZAGRANICY:
Odbiorca przelewu: Fundacja Wygrajmy Zdrowie im. prof. Grzegorza Madeja
Adres odbiorcy: ul. Piękna 28/34 lok. 53, 00-547 Warszawa
IBAN: PL NR KONTA PODOPIECZNEGO
Opis przelewu: DAROWIZNA NA LECZENIE IMIĘ I NAZWISKO PODOPIECZNEGO NR ID
Kod SWIFT banku: PKOP PL PW
Nazwa banku: Bank Pekao SA
Kraj banku odbiorcy: Polska

PODOPIECZNY
Eliasz Dziarkowski
Nr subkonta: 02 1240 6410 1111 0010 4941 2773
Nr ID: FWZ 0028

Inne z sekcji 

Szczęście – dla każdego znacz zupełnie coś innego.

W zielonogórskim Regionalnym Centrum Animacji Kultury z okazji Międzynarodowego Dnia Szczęścia Wojewódzka Rada Kobiet zorganizowała fantastyczne spotkanie o czym świadczyła zapełniona po brzegi sala przez przybyłych lubuszan. Szczęście to m.in. uczucie zadowolenia z pomyślnych okoliczności z czym mieliśmy do czynienia za sprawą niesamowitej Zosi Szozdy-przewodniczącej WRK. Tego dnia wystąpiła pieśniarka Małgorzata Ordecka-Tworkowska. Musicale głosem operowym, […]

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]