Aktualności

Pomoc dla Eliasza

Stowarzyszenie ?Łaz ? Zielony Las? przy wsparciu Nadleśnictwa Lipinki Łużyckie, KGW Łaz, Sołtysa i Rady Sołeckiej oraz klubu WKS Łaz zorganizowało w niedzielę, 2 czerwca, imprezę charytatywną na rzecz wsparcia leczenia mieszkańca Łazu, Eliasza Dziarkowskiego.
Eliasz od trzech lat walczy z chłoniakiem Hodgkina IV stopnia. Chłoniak jest ekspansywny i dwie różne chemie nie przynoszą rezultatów. Leczenie Accertisem też zawodzi. Wreszcie przychodzi nadzieja, Kuracja drogim Nivoulambem przynosi efekty. Remisja choroby to dobry znak. Wraca nadzieja na pokonanie chłoniaka. Niestety po kilku miesiącach organizm przestaje reagować na lek i choroba powraca. Jest jeszcze szansa na leczenie nowatorską metodą CAR-T-CELL w szpitalu w Huston. Miejsc dla chorych nie jest dużo, ale największą przeszkodą są ogromne koszty leczenia i pobytu w USA. Eliasz Dziarkowski ma dopiero 28 lat i małą córeczkę. Żona Ania i on sam mają więc o co walczyć. Rusza zbiórka internetowa, Eliasz jest też podopiecznym Fundacji Wygrajmy Zdrowie.
Niedzielny spacer po Zielonym Lesie i spotkanie integracyjne przy grillu na boisku w Łazie miał za zadanie dorzucić choć małą cegiełkę do zbieranych funduszy. Przewodnikiem po Zielonym Lesie był Damian Sandak, pracownik nadleśnictwa Lipinki Łużyckie. Na wędrowców czekały: pyszne ciasta, kiełbasa, pajda chleba i bigos. A wszystkiego można było spróbować za dobrowolny datek do puszki. Dla dzieci atrakcją było przybycie klauna z balonami, a dorośli mogli obejrzeć mecz ligowy pomiędzy drużynami WKS Łaz i Nysą Przewóz, zakończony zwycięstwem gospodarzy 5:3 (1:2).
Udało się uzbierać 4951 zł. To kropla w morzu potrzebnej kwoty, bo do uzbierania jest ponad milion złotych, ale jest to kropla, która daje nadzieję.
Wielkość człowieka mierzy się nie tylko tym, co osiągnął, ale także tym, co potrafił dać innym.

Jeżeli ktoś chce wesprzeć leczenie Eliasza Dziarkowskiego, choćby drobną kwotą, może to uczynić tutaj:

Fundacja Siepomaga
https://www.siepomaga.pl/eliasz?fbclid=IwAR3VywIjKcBBsgA-k28TbOtGGXofgr38KSW_HeKKzYAFQ0YzDzlaav8Py2w

Fundacja Wygrajmy Zdrowie
WPŁATY Z POLSKI:
Odbiorca przelewu: Fundacja Wygrajmy Zdrowie im. prof. Grzegorza Madeja
Adres odbiorcy: ul. Piękna 28/34 lok. 53, 00-547 Warszawa
Konto: Indywidualny numer dla danego Podopiecznego
Opis przelewu: DAROWIZNA NA LECZENIE IMIĘ I NAZWISKO PODOPIECZNEGO NR ID
Bank odbiorcy: Bank Pekao SA

WPŁATY Z ZAGRANICY:
Odbiorca przelewu: Fundacja Wygrajmy Zdrowie im. prof. Grzegorza Madeja
Adres odbiorcy: ul. Piękna 28/34 lok. 53, 00-547 Warszawa
IBAN: PL NR KONTA PODOPIECZNEGO
Opis przelewu: DAROWIZNA NA LECZENIE IMIĘ I NAZWISKO PODOPIECZNEGO NR ID
Kod SWIFT banku: PKOP PL PW
Nazwa banku: Bank Pekao SA
Kraj banku odbiorcy: Polska

PODOPIECZNY
Eliasz Dziarkowski
Nr subkonta: 02 1240 6410 1111 0010 4941 2773
Nr ID: FWZ 0028

Inne z sekcji 

ULICZNI KUGLARZE

W dniach 22-23 sierpnia tego roku zielonogórski deptak opanowali uliczni kuglarze z zagranicy. Wszystko za sprawą kolejnej edycji obwoźnego festiwalu Busker Tour gdzie mieszkańcy mogli podziwiać ciekawe pokazy artystów ulicznych, iluzjonistów oraz akrobatów z Japonii, Włoch, Bułgarii, Malezji, Argentyny. Była to idealna impreza adresowana do wszystkich, którzy umieją się wspólnie bawić którzy akurat znajdowali się […]

Festiwal Różnorodności 2023 przeszedł do historii

Wiele gwiazd na wojewódzkim Festiwalu Różnorodności w dwóch blokach muzycznych: ukraińskim i romskim, to czekało na gorzowian w niedzielne późne popołudnie na Starym Rynku.