Aktualności

Myśliwi zapraszają na Międzynarodowy Dzień Inwalidy

12 maja na gorzowskich błoniach nadwarciańskich odbędzie się Międzynarodowy Dzień Inwalidy  „Z Kulturą Łowiecką?. Głównym organizatorem święta wszystkich niepełnosprawnych jest jak co roku Koło Łowieckie ?Dzik? ze Słońska, a w tym roku współorganizatorem jest Zarząd Regionu Gorzowskiego PZŁ?.
Franciszek Jamniuk, Prezes Koła Łowieckiego ? Dzik?, podkreśla, że impreza ma już kilkunastoletnią tradycję, pierwsze imprezy organizowane były wspólnie z Towarzystwem Walki z Kalectwem, przy ówczesnym zaangażowaniu prezes śp. Krystyny Moczydłowskiej. Impreza z lokalnej z biegiem lat rozrosła się do rangi regionalnej, a od 3 lat do wojewódzkiej. W dotychczasowych Międzynarodowych Dniach Inwalidy brało udział co roku około 1000 niepełnosprawnych z opiekunami z różnych zakątków lubuskiego oraz niepełnosprawni goście z Niemiec. W tym roku ten dzień zapowiada się bardzo ciekawie.
PROGRAM: Gorzów Wlkp. – Błonia nadwarciańskie ul. Fabryczna
10.30-11.00 Otwarcie imprezy
11.00-14.00 Konkurs plastyczny, przyrodniczy, konkurs karaoke
11.00-17.00 Plac zabaw dla dzieci( dmuchane zamki, Tor „Ósemka”, Plac zabaw Disney, Byk Rodeo, Fantom krowy do konkurencji dojenia , Zamek Pajac i inne atrakcje.
12.00-16.00 Konkurs strzelecki w kategorii:
1. Kobiet – o Puchar Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Elżbiety Rafalskiej
2. Mężczyzn – o Puchar Marszałka Województwa Lubuskiego – Elżbiety Polak
3. Dzieci – o Puchar Prezydenta miasta Gorzowa – Jacka Wójcickiego
13.00-17.00 Konkurs na najlepszą potrawę myśliwską
15.00-18.00 Przesłuchanie uczestników konkursu sygnalistów myśliwskich, pokaz wabienia zwierzyny dziko żyjącej
Patronat honorowy sprawują: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak oraz Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.
Impreza dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Euroregionu Pro Europa Viadrina.

Inne z sekcji 

Polak-Francuz – Europejczyk i krośnianin z wyboru

O uprawie winorośli na ziemi krośnieńskiej tej średniowiecznej i tej współczesnej laureat wie więcej niż nie jeden krośnianin czy regionalista. Mam zaszczyt przedstawić sylwetkę członka TMZK urodzonego w Paryżu, ale jak sam o sobie mówi jest Polakiem i Francuzem.

Tańczyli i wspierali

W sobotę, 19 listopada, w Restauracji „Radosna” ponad 30 seniorów bawiło się na wieczorku tanecznym, zorganizowanym przez właściciela Restauracji Cezarego Siwek oraz portal społecznościowy Wielki Gorzów.