Aktualności

Myśliwi zapraszają na Międzynarodowy Dzień Inwalidy

12 maja na gorzowskich błoniach nadwarciańskich odbędzie się Międzynarodowy Dzień Inwalidy  „Z Kulturą Łowiecką?. Głównym organizatorem święta wszystkich niepełnosprawnych jest jak co roku Koło Łowieckie ?Dzik? ze Słońska, a w tym roku współorganizatorem jest Zarząd Regionu Gorzowskiego PZŁ?.
Franciszek Jamniuk, Prezes Koła Łowieckiego ? Dzik?, podkreśla, że impreza ma już kilkunastoletnią tradycję, pierwsze imprezy organizowane były wspólnie z Towarzystwem Walki z Kalectwem, przy ówczesnym zaangażowaniu prezes śp. Krystyny Moczydłowskiej. Impreza z lokalnej z biegiem lat rozrosła się do rangi regionalnej, a od 3 lat do wojewódzkiej. W dotychczasowych Międzynarodowych Dniach Inwalidy brało udział co roku około 1000 niepełnosprawnych z opiekunami z różnych zakątków lubuskiego oraz niepełnosprawni goście z Niemiec. W tym roku ten dzień zapowiada się bardzo ciekawie.
PROGRAM: Gorzów Wlkp. – Błonia nadwarciańskie ul. Fabryczna
10.30-11.00 Otwarcie imprezy
11.00-14.00 Konkurs plastyczny, przyrodniczy, konkurs karaoke
11.00-17.00 Plac zabaw dla dzieci( dmuchane zamki, Tor „Ósemka”, Plac zabaw Disney, Byk Rodeo, Fantom krowy do konkurencji dojenia , Zamek Pajac i inne atrakcje.
12.00-16.00 Konkurs strzelecki w kategorii:
1. Kobiet – o Puchar Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Elżbiety Rafalskiej
2. Mężczyzn – o Puchar Marszałka Województwa Lubuskiego – Elżbiety Polak
3. Dzieci – o Puchar Prezydenta miasta Gorzowa – Jacka Wójcickiego
13.00-17.00 Konkurs na najlepszą potrawę myśliwską
15.00-18.00 Przesłuchanie uczestników konkursu sygnalistów myśliwskich, pokaz wabienia zwierzyny dziko żyjącej
Patronat honorowy sprawują: Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak oraz Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki.
Impreza dofinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Euroregionu Pro Europa Viadrina.

Inne z sekcji 

ZŁOTE DUKATY 2023 PRZYZNANE

W grudniu 2023 roku podczas gali w Teatrze Lubuskim po raz 15 rozdano Nagrody Kulturalne oraz Złote Dukaty, przyznawane przez Marszałka Województwa Lubuskiego od 2009 roku. Nagroda Kulturalna Marszałka Województwa Lubuskiego jest przyznawana za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Natomiast Złoty Dukat Lubuski to nagroda honorowa, przyznawana za wspieranie i […]

Ślubowanie wierności Ojczyźnie.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg. „Przysięga wojskowa – jest aktem ślubowania wyrażającym cele i zadania postawione żołnierzom przez ich […]