Aktualności

Myśliwi z Koła Dzik podsumowali akcję ? Myśliwska Paczka?

Myśliwi z Koła Łowieckiego ?Dzik? podsumowali przedświąteczną akcję pod hasłem ? Myśliwska Paczka?. W ramach tej akcji przekazali koce, pościel, ręczniki oraz chemię użytkową dla Domu Dziecka w Sulęcinie, a przybory szkolne dla Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego także w tym mieście.
Nasze Koło wraz ze Stowarzyszeniem Nowoczesnego Łowiectwa ?Pasjonaci? współpracuje z obiema placówkami od kilku lat. Wspieramy ich przy okazji organizacji przez nich różnych przedsięwzięć oraz sami organizujemy spotkania podczas, których opowiadamy o naszej działalności przez co chcemy jeszcze bardziej zintegrować się ze społeczeństwem lokalnym. W ubiegłym roku na jednym ze spotkań naszego Koła podjęliśmy decyzję, że sprawimy przyjemność zarówno dzieciakom mieszkającym w Domu Dziecka, jak i uczniom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i obdarujemy ich prezentami świątecznymi. Nasze działania już były omówione w połowie roku i kiedy dowiedzieliśmy się, że Zarząd Główny PZŁ organizuje podobną akcję na całą Polskę postanowiliśmy, że nasze prezenty przekażemy w ramach właśnie tej akcji. Do pomocy przy akcji przedświątecznej zachęciliśmy Motomikołajów z Grupy Motocyklowej Kostrzyn nad Odrą i wszystko się super udało, najważniejsze jest to, że sprawiliśmy ogromną radość dzieciom i uczniom – mówi Franciszek Jamniuk Prezes Koła Łowieckiego ?Dzik? w Słońsku.
Dodajmy, że Koło Łowieckie DZIK ze Słońska jako pierwsze w Okręgu gorzowskim posiadało statut Organizacji Pożytku Publicznego OPP i dzięki między innymi temu zajęli się również działalnością charytatywną. Byli inicjatorami wyremontowania domu dla mieszkanki Ownic Urszuli Januszewskiej, która samotnie wychowuje niepełnosprawną córkę Karolinę,
Organizowali koncerty i bale charytatywne na rzecz chorego chłopca Mikołajka Wysoczańskiego, oraz dla chorego na nowotwór mieszkańca Słubic.
Od ponad 10 lat organizują Międzynarodowy Dzień Inwalidy, w którym bierze udział ponad 1000 niepełnosprawnych z różnych zakątków województwa lubuskiego oraz partnerzy z Niemiec.
Zaangażowanie naszego prezesa i myśliwych z koła udowadnia, że obecny myśliwy, a ten z koła Dzik na pewno to myśliwy nie tylko biorący udział w polowaniach, ale również mający otwarte serce dla chorych, potrzebujących i niepełnosprawnych – podkreśla Jacek Cieśliński, łowczy koła łowieckiego Dzik w Słońsku.

Inne z sekcji 

Uczniowie IV LO Zwolnieni z Teorii

Milena Milej, Aleksandra Rogaczewska, Jakub Wollak oraz Jędrzej Wójcik pod kierunkiem opiekuna opiekuna Małgorzaty Janus- Greszczuk biorą udział w projekcie, w trakcie którego zbierają pieniądze i rzeczy potrzebne dla gorzowskiego schroniska dla zwierząt „Azorki”.

ZAPOMNIANA ROCZNICA

W ostatnią niedzielę stycznia br. mieszkańcy Zielonej Góry uczcili rocznicę marszu śmierci więźniarek filii obozu koncentracyjnego w Groß-Rosen, który mieścił się w barakach (obecnie market Kaufland).