Aktualności

Majówka w Kostrzynie spędzona rodzinnie

Kostrzyńskie Centrum Kultury było organizatorem tegorocznej majówki 3 maja.W miejskim parku zorganizowano festyn, w którym wzięło udział wielu kostrzynian. Mimo nieprzychylnej pogody wielu mieszkańców przyszło posłuchać lokalnych zespołów oraz wziąć udział w innych atrakcjach. Zdzisław Garczarek dyrektor KCK powiedział naszej redakcji, że na scenie wystąpili między innymi soliści studia piosenki Centrum Kultury, zespół Drzewiczanie, Kapela Tadka i Orkiestra Dęta z Kostrzyna nad Odrą. Na najmłodszych czekały darmowe zamki dmuchane i aktorzy „Teatru na Walizkach”. Wszyscy chętni mogli sobie pomalować buźkę, a na mieszkańców czekali też pracownicy Miejskiej Biblioteki oraz Muzeum Twierdzy. Festyn rodzinny rozpoczął się o godzinie 15.00, a zakończył późnym wieczorem.

Inne z sekcji 

Polak-Francuz – Europejczyk i krośnianin z wyboru

O uprawie winorośli na ziemi krośnieńskiej tej średniowiecznej i tej współczesnej laureat wie więcej niż nie jeden krośnianin czy regionalista. Mam zaszczyt przedstawić sylwetkę członka TMZK urodzonego w Paryżu, ale jak sam o sobie mówi jest Polakiem i Francuzem.

Tańczyli i wspierali

W sobotę, 19 listopada, w Restauracji „Radosna” ponad 30 seniorów bawiło się na wieczorku tanecznym, zorganizowanym przez właściciela Restauracji Cezarego Siwek oraz portal społecznościowy Wielki Gorzów.