Aktualności

50 lat minęło jak jeden dzień

W miniony weekend swój jubileusz świętowali muzycy z Orkiestry Dętej w Grochowie w gminie Sulęcin.
Było uroczyste spotkanie z władzami miasta i gminy oraz msza święta Wiesław Uller gra w orkiestrze wiele lat i podsumowując ten czas powiedział naszej redakcji, że za nim i jego kolegami godziny prób oraz wiele koncertów zagranych w gminie, powiecie, województwie, a nawet poza granicami Polski. W repertuarze Orkiestry Dętej OSP są utwory patriotyczne, religijne, a także ludowe. Co roku swoim występem uświetniają Dni Sulęcina, a na początku kwietnia przy Domu Joannitów witali prezydenta Andrzeja Dudę.
W uroczystości jubileuszowej wzięli udział burmistrz Dariusz Ejchart, zastępca burmistrza Iwona Walczak oraz byli i obecni członkowie orkiestry.
Muzykom z Orkiestry Dętej z Grochowa życzę kolejnych 50 lat wspólnego muzykowania i powodzenia w życiu prywatnym.

Inne z sekcji 

Polak-Francuz – Europejczyk i krośnianin z wyboru

O uprawie winorośli na ziemi krośnieńskiej tej średniowiecznej i tej współczesnej laureat wie więcej niż nie jeden krośnianin czy regionalista. Mam zaszczyt przedstawić sylwetkę członka TMZK urodzonego w Paryżu, ale jak sam o sobie mówi jest Polakiem i Francuzem.

Tańczyli i wspierali

W sobotę, 19 listopada, w Restauracji „Radosna” ponad 30 seniorów bawiło się na wieczorku tanecznym, zorganizowanym przez właściciela Restauracji Cezarego Siwek oraz portal społecznościowy Wielki Gorzów.