Aktualności

50 lat minęło jak jeden dzień

W miniony weekend swój jubileusz świętowali muzycy z Orkiestry Dętej w Grochowie w gminie Sulęcin.
Było uroczyste spotkanie z władzami miasta i gminy oraz msza święta Wiesław Uller gra w orkiestrze wiele lat i podsumowując ten czas powiedział naszej redakcji, że za nim i jego kolegami godziny prób oraz wiele koncertów zagranych w gminie, powiecie, województwie, a nawet poza granicami Polski. W repertuarze Orkiestry Dętej OSP są utwory patriotyczne, religijne, a także ludowe. Co roku swoim występem uświetniają Dni Sulęcina, a na początku kwietnia przy Domu Joannitów witali prezydenta Andrzeja Dudę.
W uroczystości jubileuszowej wzięli udział burmistrz Dariusz Ejchart, zastępca burmistrza Iwona Walczak oraz byli i obecni członkowie orkiestry.
Muzykom z Orkiestry Dętej z Grochowa życzę kolejnych 50 lat wspólnego muzykowania i powodzenia w życiu prywatnym.

Inne z sekcji 

Znamy zwycięzców Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

Miło nam poinformować, że w tym roku Nominację do Głównej Nagrody w kategorii Dziennikarstwo na Pograniczu, otrzymała Marzena Wróbel-Szała

Uroczystość w Regionalnym Centrum Animacji Kultury

Donat Linkowski, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia, przekazał zielonogórskiemu RCAK wyjątkową kolekcję nagrań. Przewodnicząca naszego Stowarzyszenia miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.