Aktualności

Rehabilitacja na miarę XXI wieku

We wtorek 9 października 2018 r. w gorzowskim szpitalu uroczyście otwarto nową siedzibę Działu Rehabilitacji. Do niedawna pacjenci wymagający zabiegów z zakresu fizjoterapii przyjmowani byli w Zespole Szpitalnym przy ul. Walczaka. Teraz Dział Rehabilitacji znajduje się w budynku nieczynnej pralni dostosowanym do potrzeb pacjentów i fizjoterapeutów. W otwarciu nowej siedziby uczestniczyła marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak, oraz posłowie ? przedstawiciele sejmowej komisji zdrowia, w tym Ewa Kopacz – była premier i minister zdrowia w latach 2007-2011 oraz Bartosz Arłukowicz – minister zdrowia w latach 2011-2015.
Dział Rehabilitacji Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego to:
– jedna z najlepszych tego typu placówek w regionie
– doświadczona i wyspecjalizowana kadra
– indywidualne podejście do każdego pacjenta
– szeroki wachlarz usług medycznych, w tym: krioterapia, hydroterapia, elektroterapia, masaż leczniczy, pole elektromagnetyczne, laseroterapia, magnetronik
– najnowsze metody leczenia
– 40 nowoczesnych stanowisk zabiegowych
– ponad 600 metrów kwadratowych
– sala ćwiczeń dla małych dzieci
– sala ćwiczeń indywidualnych

Przebudowa budynku pralni pochłonęła 2 miliony 600 tysięcy złotych. Inwestycja uzyskała dofinansowanie niespełna 300 tys. złotych ze środków PFRON przy udziale Samorządu Województwa Lubuskiego – Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Zielonej Górze oraz 20 tys. złotych ze środków Gorzowskiego Centrum Pomocy Rodzinie ? podkreślił naszej redakcji Robert Surowiec wiceprezes lecznicy.

fot. Agnieszka Wiśniewska

Inne z sekcji 

Znamy zwycięzców Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej

Miło nam poinformować, że w tym roku Nominację do Głównej Nagrody w kategorii Dziennikarstwo na Pograniczu, otrzymała Marzena Wróbel-Szała

Uroczystość w Regionalnym Centrum Animacji Kultury

Donat Linkowski, wieloletni członek naszego Stowarzyszenia, przekazał zielonogórskiemu RCAK wyjątkową kolekcję nagrań. Przewodnicząca naszego Stowarzyszenia miała przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu.