Aktualności

Pomóżmy Alankowi

Fundacja Sporty Walki Gorzów już po raz kolejny organizuje zbiórkę charytatywną na rzecz Alana z Gorzowa Wlkp. i liczy na pomoc wszystkich Lubuszan, nawet tych mieszkających na terenie całego regionu lubuskiego.
Jak podkreślają organizatorzy akcji ? Alanek urodził się z wrodzoną przepukliną oponowo- rdzeniową i rozszczepem kręgosłupa.
Schorzeniom tym towarzyszą między innymi wodogłowie, stopy końsko-szpotawe, jamistość rdzenia kręgowego, zespół Arnolda Chiariego. Poza tym chłopiec porusza się na wózku inwalidzkim.
Potrzebuje specjalistycznego sprzętu ortopedycznego, stałej rehabilitacji i opieki specjalistów. W grudniu przejdzie kolejną już ? 14 operację. Mimo trudnego stanu zdrowia Alan jest uśmiechniętym chłopcem, marzącym o poruszaniu się o własnych siłach.
Specjalnie dla Alana zorganizowano licytację sprzętu treningowego wyjątkowych polskich sportowców.
Wśród nich:
– rękawice bokserskie mistrza federacji KSW Artur ” Kornik” Sowiński
– rękawice bokserskie mistrzyni UFC Joanny Jędrzejczyk
– trykot reprezentacyjny wicemistrza świata w zapasach Mateusza Bernatka
– koszulkę brązowego medalisty Igrzysk Olimpijskich w Londynie, obecnie zawodnika KSW Damiana Janikowskiego.
Wszystkie licytowane przedmioty są opatrzone oryginalnymi autografami i w specjalnych gablotach.
Oprócz licytacji każdy chętny może wspomóc Alana wpłacając dowolną kwotę na numer konta: 13105019111000009129799681 BANK ING Joanna Książkiewicz Gorzów Wielkopolski. W tytule przelewu wpisując ” POMOC ALANOWI”.

Inne z sekcji 

Lubuscy seniorzy w statystykach po Narodowym Spisie Powszechnym 2021 r.

O seniorach lubuskich w kontekście wyników narodowego Spisu Powszechnego 2021 rozmawiano w Urzędzie Marszałkowskim 16 marca 2023 r.

W służbie Bogu i ludziom

W dniu 10 marca 2023 roku odbyła się gala wręczenia dorocznych wyróżnień i medali nadawanych przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Krośnieńskiej za wybitne osiągnięcia dla naszej małej ojczyzny.