Aktualności

Podwieczorek u Pani Jesień

W Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Wędrzynie odbyło się widowisko słowno- muzyczne, które przygotowały wraz z uczniami panie Anna Glinczewska, wychowawczyni zerówki oraz Bogusława Grzegorek, wychowawczyni klasy pierwszej.
Dzieci były poprzebierane stosownie to roli, którą odgrywały, a całość była opatrzona piosenkami o jesieni.
Widowisko obejrzała dyrektor szkoły Edyta Jakóbczak oraz zgromadzeni rodzice.
Mali aktorzy otrzymali gromkie brawa, a później zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

Inne z sekcji 

Kryzys demograficzny dotyka po obu stronach Odry i Nysy.

W czwartek, 11 czerwca 2026 r., w Guben odbyła się konferencja ws przyszłości transgranicznego regionu: Lubuskiego i Brandenburgii.

WIO KONIKU A JAK SIĘ POSTARASZ …

Czy Chłopiec z Konikiem powróci z emigracji do swej małej ojczyzny – Krosna Odrzańskiego?