Aktualności

Myśliwska Paczka

Koło łowieckie ?Dzik” ze Słońska w województwie lubuskim bierze udział w ogólnopolskiej akcji przedświątecznej ?MYŚLIWSKA PACZKA?, której organizatorem jest Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego.
Jak się dowiedzieliśmy w biurze akcji ? celem jest przedświąteczna pomoc lokalnym instytucjom i placówkom takim jak: Domy Dziecka, czy Domy Spokojnej Starości. Każdy uczestnik wykonuje paczkę przedświąteczną w której będą rzeczy potrzebne obdarowywanym.
Organizatorom zależy, aby przez tego typu akcję zintegrować myśliwych ze środowiskiem lokalnym oraz przybliżyć społeczeństwu swoją codzienną działalność. Myśliwi z koła łowieckiego ?Dzik? przygotują dwie paczki. Jedną otrzymają dzieciaki z Domu Dziecka, a drugą uczniowie Specjalnego ośrodka Szkolno-Wychowawczego ? podkreśla Franciszek Jamniuk, prezes Koła Łowieckiego ?Dzik? w Słońsku. Dom Dziecka potrzebuje chemię gospodarczą taką jak: kapsułki do prania, kapsułki do zmywarki, płyny do podłóg i do szyb, a oprócz chemii także: pościele, ręczniki, kołdry, poduszki i koce. W placówce mieszka 13 dzieci.
Dodajmy, że koło łowieckie ?Dzik? od kilku lat współpracuje z obiema placówkami. Prezenty przygotowane przez myśliwych trafią do placówek przed 22 grudnia. Nie tylko polują, ale również mają otwarte serca na rzecz chorych, niepełnosprawny i potrzebujących. Myśliwi z tego koła to jedyni w okręgu gorzowskim, którzy mają statut organizacji pożytku publicznego i między innymi dzięki temu angażują się w różne akcje charytatywne. Od wielu lat organizują Międzynarodowy Dzień Inwalidy w którym bierze udział ponad 1000 osób, z całego województwa lubuskiego oraz partnerzy z Niemiec, myśliwi z Frankfurtu nad Odrą wraz z niepełnosprawnymi członkowie koła że Słońska pomogli w odbudowie zrujnowanego domu dla mieszkanki Ownic Urszuli Januszewskiej , która samotnie wychowuje niepełnosprawną córkę Karolinę, Kobiety mieszkały w domu z dziurawym dachem przez który deszcz wlewał się do mieszkania i obie żyły w strachu o swoje życie i zdrowie. Nie miały toalety oraz łazienki, a swoje potrzeby załatwiały do wiader, a myły się w misce. Myśliwi organizują koncerty przedświąteczne i bale charytatywne na rzecz chorego Mikołaja Wysoczańskiego, oraz włączają się w pomoc dla chorego na raka mieszkańca ze Słubic, Poczet ze sztandarem koła łowieckiego ?Dzik? uczestniczy w wielu uroczystościach religijnych i patriotycznych
Myśliwi z innych kół w Polsce mogą się od nich uczyć jak przez tego typu akcje przybliżać społeczeństwu swoją działalność myśliwego przy okazji integrować się ze środowiskiem lokalnym.

Fot. arch. Koło Łowieckie ?Dzik?

Inne z sekcji 

Trzech mężczyzn z Gorzowa odpowie za kradzież motocykli w Niemczech

Policjanci z Gorzowa Wlkp. zatrzymali trzech mężczyzn, którzy odpowiedzą za kradzież trzech motocykli w Niemczech. Zostali zatrzymani, kiedy przewozili je w busie, a same kradzieże nie zostały jeszcze zgłoszone niemieckiej policji – poinformował dzisiaj Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. fot/ internet

Swawole winobraniowe dobiegły końca

I ja tam byłem i wino umiarkowanie z rozkoszą piłem, a to dlatego, że ostatni raz święto wina i winiarzy obchodziliśmy w 2019 roku, na co do tego roku Covid-19 nam nie pozwalał.