Aktualności

Motocykliści z Niepodległą

11 listopada na torze motocrossowym Arena SKM SŁOŃSK w Lemierzycach odbyły zawody motocyklowe ku uczczenia jubileuszu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na zawody przyjechali zawodnicy z Polski i zagranicy. W ten szczególny dzień dopisała pogoda, sponsorzy i kibice. Leszek Kardasz, jeden z organizatorów imprezy, powiedział, że jest zadowolony, iż udało się sfinalizować ich zabiegi o utworzenie toru do motocrossu na terenie ich gminy. Ten położony w Lemierzycach w gminie Słońsk jest drugim tego typu profesjonalnym torem w lubuskim. Przeszedł wszelkie testy i otrzymał certyfikat uprawniający do tego, aby na nim organizować zawodowe imprezy motocyklowe.

foto: Małgorzata Neubauer

Inne z sekcji 

Kryzys demograficzny dotyka po obu stronach Odry i Nysy.

W czwartek, 11 czerwca 2026 r., w Guben odbyła się konferencja ws przyszłości transgranicznego regionu: Lubuskiego i Brandenburgii.

WIO KONIKU A JAK SIĘ POSTARASZ …

Czy Chłopiec z Konikiem powróci z emigracji do swej małej ojczyzny – Krosna Odrzańskiego?