Aktualności

Element promocyjny Sulęcina stanął w centrum miasta

Sulęcin to rowerowa stolica ziemi lubuskiej. W tym właśnie mieście od 24. lat organizowany jest Międzynarodowy Zjazd Cyklistów w którym uczestniczy ponad 1000 rowerzystów z Niemiec i województwa lubuskiego. To przez to miasto przebiega międzynarodowy szlak rowerowy z Berlina do Kaliningradu co powoduje, że miasto i gminę odwiedza wielu turystów nie tylko z Polski, ale również zagranicy. W tym roku z inicjatywy włodarzy gminy Sulęcin wzbogacił się w element promocyjny, który przyciąga osoby w różnym wieku. Mowa oczywiście o rowerze, na który może każdy wsiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Sulęcina.

Inne z sekcji 

Kryzys demograficzny dotyka po obu stronach Odry i Nysy.

W czwartek, 11 czerwca 2026 r., w Guben odbyła się konferencja ws przyszłości transgranicznego regionu: Lubuskiego i Brandenburgii.

WIO KONIKU A JAK SIĘ POSTARASZ …

Czy Chłopiec z Konikiem powróci z emigracji do swej małej ojczyzny – Krosna Odrzańskiego?