Strefa młodych

Studenci z doświadczeniem

?Zapewne tylko 1/3 waszej grupy znajdzie pracę w mediach? usłyszałam na samym początku mojej przygody ze studiami, na kierunku o jakże podniosłej nazwie – dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Pojawiło się zwątpienie, a rodzina ciągle się pytała czy będę pracować w telewizji, bo przecież co innego można robić po dziennikarstwie. Teraz wiem, że można wiele, będąc przy tym studentem.

MAMY TO!
A właściwie to mają nas – ponad pięćdziesiąt osób. Tworzymy, nagrywamy, kreujemy, reagujemy na rzeczywistość. Jesteśmy grupą przyjaciół, która chce wyjść naprzeciw studenckiej monotonii. Działamy we Wrocławiu, gdzie znani jesteśmy jako Telewizja Studencka KampusTV, która swój debiut zaliczyła jedenaście lat temu. Drzemie w nas ogromna pasja i chęć rozwoju. Suchą teorię dostarczaną przez profesorów, przekuwamy w praktykę, doskonale się przy tym bawiąc. Okiem kamery utrwalamy to, co nas otacza, czyli wrocławską rzeczywistość.

Co myśli Wrocław o?
Sondy są naszym najchętniej oglądanym programem, zwłaszcza, jeśli dotyczą tematu na fali. Pytaliśmy mieszkańców Wrocławia m.in. o to, co sądzą na temat nowej fryzury Roberta Lewandowskiego czy o wrażenia na temat pierwszej okładki polskiego Vogue?a.

Studenci i kultura? Czemu nie!
Wrocław od strony kulturalnej, kręci nas bardziej niż cokolwiek innego! To właśnie z myślą o wywiadach, koncertach, spotkaniach autorskich, powstał Wroclife. Relacjonujemy nie tylko to, o czym w stolicy Dolnego Śląska jest głośno. Pokazujemy, że niszowe wydarzenia też są warte uwagi.

News, a tak właściwie to KampNews
Traktujemy tę formę z przymrużeniem oka. Nie martwi nas brak wozu transmisyjnego czy możliwości transmisji na żywo. Wprowadzamy studencki luz, bawimy się obrazem w taki sposób, by oprócz aspektu merytorycznego, było to także wizualnie przyjazne dla oka naszych widzów.

Liczymy na więcej!
Bo przecież studia to nie wszystko. Sucha wiedza w starciu z doświadczeniem, nie ma najmniej-szych szans. Dlatego studencie, działaj. Rozwijaj siebie, swoje zainteresowania, rób jak najwięcej. Sprawdź, jakie studenckie inicjatywy działają w Twoim mieście. Studenckie radio, klub podróżników, a może właśnie telewizja studencka? Zaryzykuj, a jeśli studiujesz we Wrocławiu – dołącz do nas!

Wiktoria Zabielska