Sport

Polecam jazdę rowerem

czyli krótko i na temat z Lechem Piaseckim- mistrzem kolarskim, rozmawia Ryszard Waldun

 1.Ryszard Waldun Często spotykam się z opinią, że najlepsza pora, na jazdę rowerem jest  wiosna i lato, Co pan o tym sądzi?

  1. Lech Piasecki – na jazdę rowerem nie ma złej pogody i pory roku, każda pora roku jest odpowiednia. Oczywiście należy zaopatrzyć się w odpowiedni ubiór , najlepiej z elementami odblaskowymi i jaskrawym kolorze. nieodzownym elementem wyposażenia jest kask i oświetlenie.

2.Ryszard Waldun  Jakie rejony miasta i powiatu poleciłby Pan do jazdy rowerem?

  1. Lech Piasecki w zależności co kto lubi i preferuje, Gorzów położony jest na wzgórzach , trasy można więc dobrać w zależności od przygotowania kondycyjnego . Dobrymi miejscami do odwiedzenia na rowerze są miejskie parki, których w Gorzowie nie brakuje. Ja jednak preferuję trasy poza miastem .Jesienią i zimą, kiedy jeżdżę na MTB , wybieram Kłodawskie lasy, a także w kierunku Bogdańca . wiosną i latem kiedy przesiadam się na rower szosowy lubię pojechać w kierunku Łośna, Lubna,Jastrzębca czy Skwierzyny. Wokół Gorzowa mamy bardzo dużo pięknych i malowniczych terenów i tras.

.3. Ryszard Waldun Rozpoczęła się akcja” Kręcimy dla Gorzowa. Jakby Pan zachęcił gorzowian do jazdy rowerem i przy okazji kręcenia głosów dla Gorzowa?

  1. Lech .Piasecki Sympatycy naszego salonu rowerowego „Mistrzowskie Rowery” już w dużej mierze przystąpili do akcji. Myślę, że będzie nam wszystkim przyjemnie jeśli nasze miasto wygra w tej rywalizacji, a jeśli każdy z gorzowian jeżdżących na rowerze będzie miał swój wkład w ten sukces tym bardziej będzie to przyjemne i budujące.

 

Dziękuję za rozmowę i i kręcimy Razem dla Gorzowa

Inne z sekcji 

Srebrna Stal Gorzów

Wiele efektownych biegów i do końca kibice na miejscu w Lublinie oraz w Gorzowie, wierzyli, że będzie złoto.

Stal Gorzów będzie w kolorze „złota”

Z cyklu krótko i na temat z Remigiuszem Turek, członkiem zarządu klubu Stal Gorzów, rozmawia Ryszard Waldun