Sport

Polecam jazdę rowerem

czyli krótko i na temat z Lechem Piaseckim- mistrzem kolarskim, rozmawia Ryszard Waldun

 1.Ryszard Waldun Często spotykam się z opinią, że najlepsza pora, na jazdę rowerem jest  wiosna i lato, Co pan o tym sądzi?

  1. Lech Piasecki – na jazdę rowerem nie ma złej pogody i pory roku, każda pora roku jest odpowiednia. Oczywiście należy zaopatrzyć się w odpowiedni ubiór , najlepiej z elementami odblaskowymi i jaskrawym kolorze. nieodzownym elementem wyposażenia jest kask i oświetlenie.

2.Ryszard Waldun  Jakie rejony miasta i powiatu poleciłby Pan do jazdy rowerem?

  1. Lech Piasecki w zależności co kto lubi i preferuje, Gorzów położony jest na wzgórzach , trasy można więc dobrać w zależności od przygotowania kondycyjnego . Dobrymi miejscami do odwiedzenia na rowerze są miejskie parki, których w Gorzowie nie brakuje. Ja jednak preferuję trasy poza miastem .Jesienią i zimą, kiedy jeżdżę na MTB , wybieram Kłodawskie lasy, a także w kierunku Bogdańca . wiosną i latem kiedy przesiadam się na rower szosowy lubię pojechać w kierunku Łośna, Lubna,Jastrzębca czy Skwierzyny. Wokół Gorzowa mamy bardzo dużo pięknych i malowniczych terenów i tras.

.3. Ryszard Waldun Rozpoczęła się akcja” Kręcimy dla Gorzowa. Jakby Pan zachęcił gorzowian do jazdy rowerem i przy okazji kręcenia głosów dla Gorzowa?

  1. Lech .Piasecki Sympatycy naszego salonu rowerowego „Mistrzowskie Rowery” już w dużej mierze przystąpili do akcji. Myślę, że będzie nam wszystkim przyjemnie jeśli nasze miasto wygra w tej rywalizacji, a jeśli każdy z gorzowian jeżdżących na rowerze będzie miał swój wkład w ten sukces tym bardziej będzie to przyjemne i budujące.

 

Dziękuję za rozmowę i i kręcimy Razem dla Gorzowa

Inne z sekcji 

Inauguracja sezonu żeglarskiego

Członkowie Klubu Żeglarskiego” Delfin” zainaugorowali sezon żeglarski Napierw cześć  oficjalna pod przewodnictwem komandora Tomasza Chichłowskiego, a później wspólna biesiada przy dźwiękach szant. Hubert Donke członek zarządu Klubu, podkreśla,że klub liczy 60 członków, a okres  pandemii, przeszkodził w realizacji wielu planów,ale ma nadzieję że w  najbliższym czasie, nadrobią wszelkie  zamierzenia i plany. Kapitan Marek Łuczak, dodaje,że […]

Triathlon w Gorzowie już za miesiąc

Dokładnie za miesiąc, 5 czerwca odbędą się w Gorzowie zawody w ramach II edycji Samsung River Triathlon Series. Uczestnicy zmierzą się z trzema dyscyplinami: jazdą na rowerze, bieganiem i pływaniem. To pierwsze w historii miasta zawody triathlonowe, podczas których zawodnicy będą pływać w Warcie. W tym roku, w ramach wydarzenia zaplanowano sześć imprez sportowych. Po […]