Wywiady

Dzieci czekają na rodziny

Z cyklu „krótko i temat” z Magdaleną Białowąs – Kierownikiem Ośrodka Adopcyjnego w Gorzowie Wielkopolskim rozmawia Ryszard Waldun.
Może na początek zdradzi pani czytelnikom, od kiedy funkcjonujecie na terenie miasta?

Ośrodek Adopcyjny w Gorzowie Wielkopolskim funkcjonuje od 1978 r. Jest jednym z najstarszych Ośrodków Adopcyjnych w Polsce.

Czy jest duże zainteresowanie adopcją?

Zainteresowanie adopcją jest zmienne. Obecnie zgłasza się mniej kandydatów, pewnie ze względu na sytuację społeczno- gospodarczą. Najwięcej rodzin chce adoptować małe dzieci a my szukamy również rodzin dla dzieci starszych. By móc zostać rodziną adopcyjną- przede wszystkim należy umówić się do Ośrodka Adopcyjnego aby móc uzyskać informacje na temat procedury adopcyjnej , rodzic adopcyjny nie może być karany, musi mieć możliwość zapewnić dziecku odpowiednie warunki materialno- bytowe ale przede wszystkim musi posiadać odpowiednie predyspozycje aby móc zostać rodzicem adopcyjnym. Trzeba przejść badania psychologiczne i szkolenie dla rodzin adopcyjnych w Ośrodku Adopcyjnym. To w bardzo dużym skrócie

Gdzie można was znaleźć, aby uzyskać informację?

W Ośrodku Adopcyjnym który się mieści w Gorzowie Wielkopolskim przy ul. Kosynierów Gdyńskich 50f. Na taką wizytę najlepiej umówić się wcześniej telefonicznie. Numery telefonów znajdują się na naszej stronie internetowej i profilu FB.


Dziękuję za spotkanie i rozmowę.

Inne z sekcji 

Będziemy świętowali

Z cyklu ” Krótko i na temat” gościem rozmowy jest Elżbieta Czerwonka prezes zarządu gorzowskiego Koła Niewidomych 1. Ryszard Waldun     Rok 2022 to dla Koła szczególny rok, przygotowujecie się do jubileuszu. 1. Elżbieta Czerwonka     Nasze  Koło  świętuje 60 lecie istnienia. Ten czas tak szybko  minął. 2. Ryszard Waldun     Uroczystości  […]

Funkcjonujemy od 5 lat

Z cyklu „Krótko i na temat” z Mariuszem Kaczorek i Michałem Antosiewiczem rozmawia Ryszard Waldun