Wywiady

Krótko i na temat

Z Mariuszem Potockim dyrektorem, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp, rozmawia Ryszard Waldun.
Trwa pierwszy miesiąc nowego roku, a jaki był dla państwa rok 2019?
Miniony rok skupiliśmy się głównie na doposażeniu naszego taboru samochodowego i nie tylko, bo kupiliśmy między innymi dwa składy samochodów ciężarowych marki ” MAN” oraz ciągnik” ZETOR” z przyczepą oraz motocykl, a to wszystko ma służyć do podniesienia atrakcyjności zdawalności w naszym ośrodku. Jeżeli nasze plany się ziszczą, to oprócz zakupów w katach 2020-2021, chcemy w roku bieżącym przeprowadzić modernizację budynku WORD-u
Ale macie także inne plany i pomysły?
Tak to prawda, mamy wiele pomysłów głównie jeżeli chodzi o WORD, ale i nie tylko.
Naszym zamierzeniem jest komputeryzacja sali egzaminacyjnej, bo chcemy wymienić myszki komputerowe na specjalne tablice dotykowe, ale to nie wszystko, bo chcemy nawiązać współpracę ze szkołami podstawowymi z regionu lubuskiego, aby pomóc przy budowie i doposażeniu Miasteczek Ruchu Drogowego, tak potrzebnych przy BRD.
Obserwując egzaminy w Ośrodku, Pana zdaniem, kto jest lepszym kierowcom kobiety, czy mężczyźni?
Współpracujemy z wieloma szkołami kierowców, ale też mamy wiele osób przystępujących do egzaminu i zarówno kobiety, jak i mężczyźni są do egzaminu bardzo dobrze przygotowani.
Dziękuję rozmowę i życzę powodzenia w roku 2020.

Inne z sekcji 

Już niebawem będzie można przedstawić np. założone cele inwestycyjne gminy

Trzy pytania do…, czyli krótko i na temat.

?Gdy byłem chłopcem, chciałem być żołnierzem…?

Okolica nadpiliczna słynie przede wszystkim z bogactwa leśnego rozciągającego się od Nowego Miasta n/Pillicą po przez Rawę Mazowiecką, Rzeczycę, Studziannę po Opoczno w województwie łódzkim.