Wywiady

Polska musi być Zielona

Krótko i na temat z Tomaszem Aniśko, liderem listy Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP rozmawia Ryszard Waldun.

W Ośnie Lubuskim jest Pan znany. Proszę przedstawić swoją osobę innym Lubuszanom.
Urodziłem się w 1963 roku, Jestem architektem krajobrazu, lubuskim działaczem stowarzyszeń kulturalnych, w swej karierze byłem wykładowcom uniwersytetów w Polsce i Stanach Zjednoczonych, Jestem przewodniczącym Zielonych w Ośnie Lubuskim
Na czym polega Wasza działalność w Ośnie Lubuskim?
Jesteśmy kołem partii Zieloni, która skupia osoby zaangażowane w życie i rozwój swego miasta i okolicy. Obecnie zajmujemy się promocją ugrupowania wśród wyborców, ale również organizujemy ciekawe spotkania z ludźmi, którzy pracują na rzecz ekologii jak my.
Pana 1 miejsce na liście wyborczej do Sejmu RP z Koalicji Obywatelskiej wywołało wiele komentarzy i wielkiego poruszenia w naszym regionie. To dla Was zaskoczenie, że to Pan ma numer jeden na liście?
To dla nas wielkie zaskoczenie, ale bardzo miłe. Chciałbym przypomnieć wszystkim komentującym moją kandydaturę, że taka decyzja została podjęta przez władze wojewódzkie Platformy Obywatelskiej i partii Zieloni podczas ustaleń wspólnej koalicji.

Inne z sekcji 

Polecam jazdę rowerem

czyli krótko i na temat z Lechem Piaseckim- mistrzem kolarskim, rozmawia Ryszard Waldun  1.Ryszard Waldun Często spotykam się z opinią, że najlepsza pora, na jazdę rowerem jest  wiosna i lato, Co pan o tym sądzi? Lech Piasecki – na jazdę rowerem nie ma złej pogody i pory roku, każda pora roku jest odpowiednia. Oczywiście należy […]

Pracujemy dla dobra mieszkańców powiatu gorzowskiego

z Grzegorzem Zapytowskim – nowym przewodniczącym Rady Powiatu rozmawia Ryszard Waldun