W zdrowym ciele zdrowy duch

Jak żyć zdrowo?

“Jeśli nie pozostajemy w harmonii z naturą, wówczas nasz organizm pozbawiony jest równowagi”, na tym stwierdzeniu opiera się zasada medycyny chińskiej.

Powszechnie uważa się, że aby być zdrowym należy dbać o sprawność naszego mózgu i serca, a okazuje się, że jest nam również potrzebna trzecia siła tzn. system jelitowy, zwany „mózgiem brzusznym”. W systemie jelitowym jest produkowana substancja serotonina wpływająca na ludzkie samopoczucie. Toteż należy dbać w tym systemie o prawidłowe funkcjonowanie przyjaznej flory bakteryjnej. Tego wszystkiego trzeba nieustannie uczyć się, aby z uwagą obserwować swój organizm i rozwijać wrażliwość na odczytywanie sygnałów płynących z różnych miejsc naszego ciała.
11i12 maja br, miałam okazję uczestniczyć w interesujących warsztatach poświęconych zdrowemu stylowi życia. W spotkaniu uczestniczyły między innymi osoby, które doświadczyły efektów stosowania profilaktyki zdrowotnej.
Głównym mentorem i autorytetem w tej dziedzinie był dr Jacek Radwański, który w ciekawy i przystępny sposób prezentował uczestnikom spotkania jakie są przyczyny powstawania chorób cywilizacyjnych i sposoby ich eliminowania.
Cieszę się, że miałam okazję poznać Pana doktora Jacka Radwańskiego, który zgodził się na krótką rozmowę ze mną.Panie Doktorze w jakim momencie swojej medycznej kariery dowiedział się Pan o diecie Otto Horaka?
Jestem dietetykiem. Ludzie zgłaszają się do mnie z różnymi problemami zdrowotnymi, toteż musiałem zgłębić na tyle wiedzę, aby przekonać się czy metoda, którą proponuję jest skuteczna, więc stwierdziłem, że najlepiej przetestować ten program na sobie. Okazało się, że w krótkim czasie wróciłem do pełnej kondycji z czym podzieliłem się z bliskimi. Tak też w moim bliższym i dalszym otoczeniu ten sposób wspomagania organizmu przynosi dobre efekty i korzystnie wpływa na ogólne samopoczucie. Pacjenci, którzy proszą mnie o pomoc czy poradę,często komunikują mi, że leki, które są im przepisywane przez lekarzy specjalistów są mało skuteczne. Po zapoznaniu się z wynikami badań laboratoryjnych pacjenta i konkretnymi wykazami leków, które są im przepisywane, a nie przynoszą żadnych efektów zdrowotnych, rekomenduję dietę Otto Horaka. Nie skupiam się na objawach, tylko na przyczynach dolegliwości. Okazuje się, że ścisłe przestrzeganie zaleceń zawsze doprowadza organizm do homeostazy czyli równowagi, co zaświadcza o skuteczności diety Otto Horaka.

W tym momencie spontanicznie włączyła się do ro zmowy Pani Jolanta Telus z Opoczna. Z radością podzieliła się dobrodziejstwem synergii doświadczonej w swoim organizmie pod okiem dr Jacka Radwańskiego, dzięki któremu odzyskała równowagę oraz wigor życia. Obecnie Pani Jolanta Telus w swoim gabinecie wspomaga każdego, kto podejmuje decyzję, że bierze swoje zdrowie, w swoje ręce i staje się pozytywnym egoistą w celu dbania o swoje ciało, umysł i ducha.
Takie myślenie, jest również zgodne z moją filozofią życia.
Serdecznie dziękuję Pani Jolancie Telus i Panu Doktorowi Jackowi Radwańskiemu za optymistyczną rozmowę.

Brudzewice, 14 maja 2024 r.