Sport

Triathlon w Gorzowie już za miesiąc

Dokładnie za miesiąc, 5 czerwca odbędą się w Gorzowie zawody w ramach II edycji Samsung River Triathlon Series. Uczestnicy zmierzą się z trzema dyscyplinami: jazdą na rowerze, bieganiem i pływaniem. To pierwsze w historii miasta zawody triathlonowe, podczas których zawodnicy będą pływać w Warcie.
W tym roku, w ramach wydarzenia zaplanowano sześć imprez sportowych. Po inauguracji sezonu w Gorzowie, zmagania będą się odbywać także we Wronkach (19 czerwca), Koninie (3 lipca), Kole (24 lipca), Międzychodzie (14 sierpnia) i Uniejowie (28 sierpnia). Zapisy wciąż trwają.
Zawody Samsung River Triathlon Series dedykowane są zarówno dla profesjonalistów, jak i zawodników, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z triathlonem. Znakami rozpoznawczymi tego najmłodszego w Polsce cyklu triathlonowych zmagań jest rzeka Warta, nadwarciańskie trasy kolarskie i biegowe, dystans dopasowany do możliwości zawodników, cenne nagrody oraz niepowtarzalna atmosfera.
Zawodnicy mogą rywalizować na jednym z dwóch dystansów: „ćwiartka” – 1/4 IM  na którą składają się: 950 m pływania, 45 km jazdy rowerem i 10,55 km biegu  oraz dla rozpoczynających przygodę z triathlonem – 1/8 IM na który składa się: 475 m pływania, 22,5 km jazdy na rowerze oraz 5,275 km biegu.
Na obu dystansach można wystartować zarówno indywidualnie, jak i w sztafecie. Po każdym etapie, jak i w klasyfikacji końcowej całego cyklu zostaną udekorowani najlepsi zawodnicy i zawodniczki w swoich kategoriach wiekowych oraz Open na każdym dystansie.
Finał Samsung River Triathlon Series odbędzie się w Uniejowie. Bezpośrednio po zakończonych zawodach odbędzie się dekoracja najlepszych zawodników i zawodniczek w klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych kategorii wiekowych.
Więcej informacji na miejskim portalu informacyjnym.

Inne z sekcji 

Inauguracja sezonu żeglarskiego

Członkowie Klubu Żeglarskiego” Delfin” zainaugorowali sezon żeglarski Napierw cześć  oficjalna pod przewodnictwem komandora Tomasza Chichłowskiego, a później wspólna biesiada przy dźwiękach szant. Hubert Donke członek zarządu Klubu, podkreśla,że klub liczy 60 członków, a okres  pandemii, przeszkodził w realizacji wielu planów,ale ma nadzieję że w  najbliższym czasie, nadrobią wszelkie  zamierzenia i plany. Kapitan Marek Łuczak, dodaje,że […]

Otwarte Mistrzostwa Gorzowa w Steel Dart

Znamy mistrzów Otwartych Mistrzostw Gorzowa w Steel Dart, Emilia Patykowska -Kijas jedna z organizatorek poinformowała redakcję,że W kategorii Kobiet klasyfikacja wygląda następująco Mistrzynią Gorzowa została Joanna Popiel – Bydgoszcz 2. Justyna Jaćmirska 3. Agnieszka Wiśniewska i Emilia Patykowska-Kijas. A w kategorii męszczyzn: Mistrz Gorzowa Dariusz Marciniak 2. Artur Podsada 3. Piotr Garbarczyk  i Arkadiusz Kowalczyk