Sport

Turniej charytatywny

W sobotę, 20 lutego, w Starym Folwarku w Pietrzykowie odbył się turniej charytatywny ?Oldboy z gwiazdami ? pomagaj innym?. Turniej został zorganizowany na rzecz Daniela Świerczyńskiego, który po wypadku wymaga intensywnej i kosztownej rehabilitacji. Do zdobycia były m.in. koszulki piłkarskie, piłka z autografami, czy kosz regionalnych wiktuałów.
Turniej otworzył prezes LZPN, Robert Skowron i wicemarszałek województwa lubuskiego, Stanisław Tomczyszyn. Podczas otwarcia turnieju ?Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Lubuskiego? został odznaczony Wiesław Zaleszczak, przewodniczący Podokręgu Żary.
Do rywalizacji przystąpiło pięć zespołów: Bobry Nowogród Bobrzański, Czarni Żagań, Drużyna Gwiazd (m.in. z Sebastianem Dudkiem, Tomaszem Mirosławem Kędziorą i Łukaszem Gargułą), Hayduk Żary i Piast Iłowa. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym.
Końcowa klasyfikacja turnieju:
I miejsce ? Drużyna Gwiazd
II miejsce ? Piast Iłowa
III miejsce ? Bobry Nowogród Bobrzański
IV miejsce ? Hayduk Żary
V miejsce ? Czarni Żagań
Najlepszy strzelec ? Paweł Sereda, najlepszy bramkarz ? Dariusz Mielniczek, najlepszy zawodnik ? Sebastian Dudek.

Każdy z nas też może pomóc:

Świerczyński Daniel

Inne z sekcji 

Polecam jazdę rowerem

czyli krótko i na temat z Lechem Piaseckim- mistrzem kolarskim, rozmawia Ryszard Waldun  1.Ryszard Waldun Często spotykam się z opinią, że najlepsza pora, na jazdę rowerem jest  wiosna i lato, Co pan o tym sądzi? Lech Piasecki – na jazdę rowerem nie ma złej pogody i pory roku, każda pora roku jest odpowiednia. Oczywiście należy […]

Inauguracja sezonu żeglarskiego

Członkowie Klubu Żeglarskiego” Delfin” zainaugorowali sezon żeglarski Napierw cześć  oficjalna pod przewodnictwem komandora Tomasza Chichłowskiego, a później wspólna biesiada przy dźwiękach szant. Hubert Donke członek zarządu Klubu, podkreśla,że klub liczy 60 członków, a okres  pandemii, przeszkodził w realizacji wielu planów,ale ma nadzieję że w  najbliższym czasie, nadrobią wszelkie  zamierzenia i plany. Kapitan Marek Łuczak, dodaje,że […]