Sport

Nie żyje Jerzy Gruchot, znany w regionie działacz sportowy z Kalska koło Sulechowa

To wielka strata dla lubuskiego sportu. Nie żyje Jerzy Gruchot działacz sportowy i między innymi dyrektor klubu Lech Sulma Sulechów. Zmarły miał 67 lat i odszedł po ciężkiej chorobie 1 stycznia 2021 roku. Pochodził z Uniejowa. Jego życie w naszym regionie wiązało się ze sportem i nie tylko.
Był członkiem Polskiego Związku Piłki Nożnej, ale jego działalność sportowa wiązała się również z piłką siatkową. Związany z Klubem Sportowym ?Zawisza Sulechów”, Lech Sulma Sulechów oraz Sokół Kalsk, gdzie mieszkał.
Znajomi wspominają, że ?Jurek” był także społecznikiem i sponsorem wielu przedsięwzięć sportowych.
Jego zięć, Dariusz Frybel, wspomina teścia, że wiele razy mówiąc o sporcie, a szczególnie piłce nożnej wspominał bardzo dobrą współpracę z panami Ryszardem Domagała, związanym z klubem ?Stal” Sulęcin oraz byłym burmistrzem Ośna Lubuskiego, Edmundem Pilimonem.
Często Lech Sulma Sulechów był zapraszany na mecze do obu miejscowości, a w rewanżu zespoły jeździły do Sulechowa.
Znajomi wspominają także kwestię pomocy np. dla oddziału dziecięcego szpitala w Sulechowie, gdzie zdecydował się przekazać telewizor, aby dzieci na święta Bożego Narodzenia mogły oglądać bajki i filmy, aby chociaż w ten sposób umilić im święta w lecznicy.
Pogrzeb śp. Jerzego Gruchot odbędzie się w najbliższy piątek 8 stycznia o godzinie 1300 na cmentarzu w Sulechowie.
Rodzinie pogrążonej w żałobie składamy wyrazy współczucia.

Fot. arch. rodziny

Inne z sekcji 

Polecam jazdę rowerem

czyli krótko i na temat z Lechem Piaseckim- mistrzem kolarskim, rozmawia Ryszard Waldun  1.Ryszard Waldun Często spotykam się z opinią, że najlepsza pora, na jazdę rowerem jest  wiosna i lato, Co pan o tym sądzi? Lech Piasecki – na jazdę rowerem nie ma złej pogody i pory roku, każda pora roku jest odpowiednia. Oczywiście należy […]

Inauguracja sezonu żeglarskiego

Członkowie Klubu Żeglarskiego” Delfin” zainaugorowali sezon żeglarski Napierw cześć  oficjalna pod przewodnictwem komandora Tomasza Chichłowskiego, a później wspólna biesiada przy dźwiękach szant. Hubert Donke członek zarządu Klubu, podkreśla,że klub liczy 60 członków, a okres  pandemii, przeszkodził w realizacji wielu planów,ale ma nadzieję że w  najbliższym czasie, nadrobią wszelkie  zamierzenia i plany. Kapitan Marek Łuczak, dodaje,że […]