Sport

Nowa szatnia sportowa w Łazie

Wiejski Klub Sportowy ?Łaz? powstał w połowie 2000 roku. Zawodnicy i działacze zaczynali od przysłowiowego zera. Piaszczyste boisko i brak jakiejkolwiek infrastruktury nie wróżyło powodzenia. Z pomocą pośpieszyły okoliczne kluby i mieszkańcy wsi. Urząd Gminy wspomógł klub niewielką kwotą pieniężną i jakoś udało się przetrwać rundę jesienną sezonu 2000/2001. Zawodnicy przebierali się ?pod chmurką?, potem był stary barakowóz, aż wreszcie powstała tymczasowa szatnia z płyt wiórowych. Tymczasowy obiekt miał być tylko na krótki okres, ale służył 18 lat. Boisko piękniało, pojawiały się na nim kolejne elementy infrastruktury, a szatnia nadal nie spełniała podstawowych wymogów, poza ochroną przed deszczem i zimnem.
Pomimo pism działaczy klubu budowa szatni co roku nie mieściła się w gminnym budżecie z powodu braku środków. W roku 2017 radni podjęli uchwałę o budowie szatni sportowej w Łazie i zabezpieczyli środki na ten cel. Budowę rozpoczęto latem następnego roku.
13 kwietnia odbyło się uroczyste otwarcie budynku nowej szatni.
Przestronne pomieszczenia i zaplecze sanitarne zapewniają komfortowe warunki dla zawodników i sędziów. Część wyposażenia szatni zakupiono z funduszy gminy wiejskiej Żary, część z funduszy klubu i darowizn sponsorów. W otwarciu obok wójta gminy, Leszka Mrożka, radnych gminy i powiatu, wziął udział Robert Skowron, prezes LZPN oraz przedstawiciele Podokręgu Żary. Nie zabrakło mieszkańców Łazu oraz byłych i obecnych zawodników klubu WKS Łaz.
Po oficjalnych uroczystościach rozegrano mecz towarzyski pomiędzy drużynami byłych i obecnych zawodników WKS. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. W rzutach karnych lepsza okazała się drużyna złożona z byłych zawodników WKS.

Inne z sekcji 

Polecam jazdę rowerem

czyli krótko i na temat z Lechem Piaseckim- mistrzem kolarskim, rozmawia Ryszard Waldun  1.Ryszard Waldun Często spotykam się z opinią, że najlepsza pora, na jazdę rowerem jest  wiosna i lato, Co pan o tym sądzi? Lech Piasecki – na jazdę rowerem nie ma złej pogody i pory roku, każda pora roku jest odpowiednia. Oczywiście należy […]

Inauguracja sezonu żeglarskiego

Członkowie Klubu Żeglarskiego” Delfin” zainaugorowali sezon żeglarski Napierw cześć  oficjalna pod przewodnictwem komandora Tomasza Chichłowskiego, a później wspólna biesiada przy dźwiękach szant. Hubert Donke członek zarządu Klubu, podkreśla,że klub liczy 60 członków, a okres  pandemii, przeszkodził w realizacji wielu planów,ale ma nadzieję że w  najbliższym czasie, nadrobią wszelkie  zamierzenia i plany. Kapitan Marek Łuczak, dodaje,że […]