Sport

Grand Prix XVII MTB 2019 Amatorów za nami

W Żubrowie koło Sulęcina odbył się XVII Crossowy Maraton Rowerowy Grand Prix MTB /Mountain Terrain Bike/ Amatorów, w którym wzięło udział ponad 130 zawodników z wielu miast w województwa lubuskiego i kraju.
Rozegrany rajd rowerowy odbył się na wyznaczonej wcześniej trasie przez organizatorów, o różnym stopniu nachylenia i trudności, która przebiegała wzdłuż Uroczyska Lubniewsko.
Zawodnicy mieli do pokonania dwie długości trasy.
W kategorii Pań trasa wynosiła 21 kilometrów, w kategorii Panów 42 kilometry.
Wyniki:
W kategorii Hobby I miejsce Piotr Wilk Sulęcin, II miejsce Bartosz Synoradzki Bledzew, III miejsce Piotr Pietrzykowski Międzyrzecz.
Seniorzy: I miejsce Jerzy Szafarczyk Sulęcin, II miejsce Zbigniew Drozdowski Słubice, III miejsce Leszek Rei Sulęcin.
Kategoria M5 /51-60 lat/: I miejsce Krzysztof Gurgul Ośno Lubuskie, II miejsce Marek Jaros Skwierzyna, III miejsce Tomasz Błochowicz Klub Sandnes.
Kategoria M1 /16-18 lat/ I miejsce Michał Ceglewski Kunowice, II miejsce Bartłomiej Miś Sulęcin,
Kategoria K5 /Panie/? I miejsce Ewa Jaros Skwierzyna, II miejsce Iwona Wojtas Strzelce Krajeńskie, III miejsce Anna Szalińska-Usik.
Kategoria K3 /Panie/ I miejsce Marta Balcerzak Gorzów Wlkp., II miejsce Patrycja Dubińska Wolsztyn, III miejsce Anna Tyczyńska Ośno Lubuskie.
Kategoria Open Panowie I miejsce Jerzy Bieliński Kargowa, II miejsce Robert Suszczyński Gorzów Wlkp, III miejsce Paweł Gilewski Zielona Góra.
Kategoria Open Panie I miejsce Marta Balcerzak Gorzów, II miejsce Monika Gilewska Zielona Góra, III miejsce Agnieszka Grzegorczyk Kunowice.
Kategoria K2 Panie /19-30 lat/ I miejsce Sonia Klimecka Jastrzębie Zdrój, Dominika Sieczkowska Gubin, III miejsce Katarzyna Andrys Gubin.
Kategoria K4 Panie /41-50 lat/ I miejsce Monika Gilewska Zielona Góra, II miejsce Agnieszka Grzegorczyk Kunowice, III miejsce Magdalena Papierowska Wolsztyn.
Kategoria M6 Panowie /60 i więcej lat/ I miejsce Grzegorz Rytlewski Strzelce Krajeńskie, II miejsce Jerzy Żychowski Zielona Góra.
Kategoria M4 Panowie /41-50 lat/ I miejsce Jerzy Bieliński Kargowa, II miejsce Robert Suszczyński Gorzów Wlkp, III miejsce Paweł Gilewski Zielona Góra.
Kategoria M3 Panowie /31-40 lat/ I miejsce Rafał Nita Gubin, II miejsce Jacek Fedurek Zielona Góra, III miejsce Tadeusz Szczeciński Sulechów.
Kategoria M2 Panowie /19-30 lat/ I miejsce Mateusz Stachowski Zielona Góra, II miejsce Dariusz Szymański Słubice, III miejsce Kryspin Nowicki Słubice.
Medale, nagrody i puchary zawodnikom wręczyli: Zastępca Burmistrza Iwona Walczak, Prezes PTTK Ziemia Sulęcińska Sławomir Słonik i z ramienia Nadleśnictwa Sulęcin Artur Tutka.
Organizatorem rajdu był Urząd Miejski w Sulęcinie, Oddział PTTK Ziemia Sulęcińska i Nadleśnictwo Sulęcin. Dodajmy, że Sulęcin to rowerowa stolica Ziemi Lubuskiej, a jego sztandarową imprezą jest Międzynarodowy Zjazd Cyklistów.

Inne z sekcji 

Kostrzyn nad Odrą, Zapraszają fanów tenisa stołowego

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kostrzynie nad Odrą oraz UKS WARTA Kostrzyn nad Odrą wspólnie organizują turniej tenisa stołowego

Darterzy z Gorzowa pokazali, na co ich stać

Ponad 30 osób z różnych części Gorzowa odpowiedziało na zaproszenie gorzowskiej Fundacji Inicjatyw Społecznych